Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Celostátní akce SKIP Archiv Vyhlášení vítěze soutěže Webowou diwočinou

Vyhlášení vítěze soutěže Webowou diwočinou

V pátek 28. ledna 2011 se ve více než 100 knihovnách po celé České republice soutěžilo. Děti ve věku od 7 do 10 let se snažily projít v co nejlepším čase – ale zároveň tak, aby pomocí glejtů osvobodily všechny zakleté postavičky – hrou Webowou diwočinou, která je zábavnou formou učí, jak se chovat bezpečně a ohleduplně na internetu.

Pro zúčastněné jsme připravili drobné upomínkové předměty a pro vítěze knihovny malé dárečky.

Byli jsme se v několika knihovnách podívat a můžeme říci, že děti hrály, jak se říká, „o sto šest“.  

Všechny knihovny jsme pochopitelně navštívit nestačili. Z mnoha ale máme zprávy, že se soutěže a seznamování s problematikou ochrany soukromí a osobních údajů zúčastnily desítky dětí. Jinde zase knihovnice a knihovníci uspořádali za účasti učitelů ze škol debatu o bezpečí na internetu. Také za to jim ještě jednou děkujeme! Celkem v celé republice soutěžilo 28. ledna 2011 přes šest set dětí, a během celého měsíce si hru zahrálo na dva tisíce dětí.

Třešnička na dortu v podobě pozvání na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně, kde bude také oficiálně předsedou Úřadu předána cena, patří celkovému vítězi. Tím se stala   desetiletá Adélka Špundová ze Šternberka s časem 6:04:18. Gratulujeme a budeme se těšit ve Zlíně na shledanou.

Velké poděkování patří vám všem, kteří jste se do soutěže zapojili, a my pevně věříme, že díky naší aktivitě budete opatrnější a že se v budoucnu vyvarujete při používání internetu a sociálních sítí chyb, které by mohly mít nepříjemné, někdy i vážné důsledky pro váš život.

Fotogalerie

 

 

 

 

 

Akce dokumentů