Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Celostátní akce SKIP Týden knihoven

Týden knihoven 2019 – 23. ročník (30.září-6.října)

— Kategorie:

V letošním roce proběhne ve dnech 30.září – 6. října 23. ročník Týdne knihoven! Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP).

Pro letošní Týden knihoven navázal SKIP spolupráci se spolkem Wikimedia a již nyní vyzýváme knihovny, aby o prázdninách přidaly článek a fotografii o své knihovně na Wikipedii - nejlepší příspěvky knihoven oceníme v rámci Týdne knihoven 2019 !

Týden knihoven s Wikipedií je společný projekt spolku Wikimedia Česká republika a Svazu knihovníků a informačních pracovníků (SKIP), který má za cíl v rámci Týdne knihoven 2019 (30. září – 6. října) vyzvat vás, knihovníky z celého Česka, abyste se zapojili do tvorby Wikipedie. Do čeho se můžete pustit?

Drobná editace v podobě přidání odstavce o knihovně do článku o obci/instituci, ke které vaše knihovna náleží, přidání fotografie vaší knihovny do článku, založení nového článku o vaší knihovně.

Od účastníků našich knihovnických kurzů víme, že je náročné si v pracovní době na něco takového najít čas. Proto navrhujeme započítat dobu strávenou editováním do individuálního vzdělávání. Věříme, že zapojením se do Týdne knihoven s Wikipedií pomůžete nejen čtenářům Wikipedie snadno najít aktuální informace o vaší knihovně, ale že i vy sami se naučíte důležitou dovednost v podobě editování největší online encyklopedie, kterou jistě ve své profesi využijete i v budoucnu.

Těšíme se na vaše editace i případné dotazy, které nám můžete zasílat na e-mail knihovnywikimedia.cz

Více na - https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:T%C3%BDden_knihoven_s_Wikipedi%C3%AD

 

KNIHOVNA ROKU

KNIHOVNA ROKU 2019 se uděluje k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích nebo mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. Cenu Knihovna roku uděluje ministr kultury České republiky na základě nařízení vlády č. 5/2003 Sb., o oceněních v oblasti kultury, udělovaných ministerstvem kultury. Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil pro rok 2019 podesáté soutěž o nejlepší Městskou knihovnu roku 2019. Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy, a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb.

Budeme rádi, když informaci rozšíříte do knihoven ve Vaší regionální působnosti. Děkujeme. Předpokládáme, že vznikne řada velmi zajímavých projektů, aktivit a výstupů a prosíme již teď, zaregistrujte včas své akce, posílejte nám elektronické pozvánky či informace o plánu i průběhu a především odkazy na webové adresy, kde z akcí budou zprávy, fotografie apod. A publikujte, publikujte, publikujte!

Logo Týdne knihoven 2019 viz Loga ke stažení

Pro akci Týden knihoven 2019 vydal SKIP ve spolupráci s firmou CEIBA propagační plakát, viz Propagační materiály SKIP

Garanti akce:
Gabriela Jarkulišová a Roman Giebisch
Městská knihovna Kutná Hora, Husova 145/14; tel. 327-512-079; sefova@knihovna-kh.cz SKIP ČR, Klementinum 190, 110 00 Praha 1; tel. 221-663-333; roman.giebisch@nkp.cz

Událost
  • Celostátní akce
Čas Pondělí 30.09.2019 00:00 do
Neděle 06.10.2019 00:00
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Záštita Asociace krajů ČR

image001.png