Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Archiv aktualit V září světlušky září

V září světlušky září

Nadační fond Českého rozhlasu připravuje další, v pořadí již 11. ročník celorepublikové sbírky „V ZÁŘÍ SVĚTLUŠKY ZÁŘÍ“. Celonárodní sbírka je součástí dlouhodobého projektu Světluška, jehož cílem je pomáhat dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením.

Světluška - logoV minulém roce se dobrovolníkům z řad studentů podařilo během sbírkového dne nasbírat do lucerniček 5.726.509,- Kč. Společně s výtěžky z dalších akcí - Kavárna POTMĚ, benefiční večer Světlo pro Světlušku a finančními dary se na sbírkové konto v roce 2012 podařilo shromáždit 11,2 mil. Kč. Tyto prostředky byly v rámci grantového řízení rozděleny na přímou pomoc nevidomým – jednotlivcům a neziskovým organizacím, které prostřednictvím svých programům nevidomým pomáhají. O tom, jak a komu Světluška pomáhá, se můžete dočíst ve Světluščích novinách.

Dovolujeme si Vás požádat o pomoc při realizaci 11. ročníku sbírky:

„V ZÁŘÍ SVĚTLUŠKY ZÁŘÍ“ 09.-11.9.2013

Vzhledem k narůstajícímu počtu žádostí o finanční pomoc ze sbírky Světluška ze strany jednotlivců i organizací, které se zaměřují na pomoc těmto osobám, si dovolujeme Vás oslovit s žádostí o účast v této sbírce.

I vaše knihovna se může zapojit!

Spolupracujícím knihovnám zašleme v posledním týdnu v srpnu sbírkové předměty, které mohou zakoupit návštěvníci knihovny a speciální lucernu, do které se hotovost vybírá. Vybrané finance pak můžete sami vložit dle instrukcí na příslušný sbírkový bankovní účet. Po domluvě je možné prodávat sbírkové předměty ve vaší knihovně po dobu celého září 2013.

Pomozte nám uspořádat sbírku ve Vašem městě a rozsvítit jeho ulice!

V příloze naleznete přihlašovací formulář. V případě Vašeho zájmu o účast při sbírce formulář, prosím, vyplňte a zašlete nám jej poštou, e-mailem nebo faxem (kontakty uvedeny níže).

Děkujeme, že nám pomáháte rozsvítit svět nevidomých!

Linda Vaňková, MBA
Vedoucí sbírky Světluška, fundraiser

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce