Nacházíte se zde: Úvod Odborné orgány Bezbariérové knihovny

Novinky

1Logo-body-colour.png1Logo-2x2-colour.png24 .5. 2020

V důsledku změny názvu sekce na Bezbariérové knihovny (dříve Sekce služeb osobám se specifickými potřebami), došlo k úpravě log Handicap Friendly

14.5. 2020

Vážení kolegové, kolegyně,
rádá bych vás informovala, že i přes současnou náročnou situaci v knihovnách, se dějí i velké krásné věci. Ještě před uzavřením/omezením činnosti knihoven se nám podařilo provést zhodnocení bezbariérovosti v rámci Standardu Handicap Friendly pro oblast přístupnosti pro lidi s tělesným postižením v Knihovně Kroměřížska. Jedná se o první knihovnu, která se do této oblasti pustila.

S velkou ctí vás chci informovat, že Knihovna Kroměřížska - příspěvková organizace byla hodnotiteli posouzena a shledána přístupna pro osoby s tělesným postižením. Naplňuje Standard a Metodiky Handicap Friendly. Tiskovou zprávu naleznete v příloze (.pdf).
Gratulujeme.

25.2. 2020
Mili kolegove a kolegyne,
pro rok 2020 byla castka za hodnoceni knihovny (certifikaci) v ramci Handicap Friendly stanovena na 5.000,- Kc. Z teto castky budou hrazeny DPP, cestovni naklady a vypracovani zaverecne zpravy hodnotitelum z rad odborniku na posouzeni pristupnosti webu, fyzickou pristupnost a dalsi nalezitosti souvisejicise sluzbami, prezentaci a spolupraci knihovny.

SKIP v unoru 2020 schvalil, ze 80% castky uhradi za rok 2020 trem knihovnam, ktere si o zhodnoceni pozadaji (tj. 4.000,-Kč).

17. 1. 2020
v letosnim roce bychom chteli posunout metodiku Handicap Friendly k dalsi cilove skupine, a tou jsou rodice (presneji osoby pecujici o deti, tj. vcetne prarodicu). Pro vytvoreni standardu a metodik v jiz drive navrzenych osmi oblastech hledam konzultanty a spolupracovniky, muze i zeny.

Zamerovat se v materialu budeme na rodice a jejich osobnostni ci pracovni rozvoj, jak z pohledu zamestnancu knihoven, tak ctenaru a navstevniku. Jak je podporit a udrzet mezi nami:-)

Mohou to byt rodice na rodicovske dovolene, kteri se aktivne zapojuji do aktivit knihovny (a to jak jako ucastnici, tak organizatori), ale neni to vubec podminkou. Budu rada, i kdyz se mi ozvou rodice odrostlejsich deti, v pracovnim procesu, nebo uz v duchodu, kteri se ale aktivne zapojuji do zivota sve sirsi (uzsi) rodiny a na jejim osobnim, komunitním rozvoji a vzdelavani.

Mate-li mezi sebou rodice, kteri budou ochotni podilet se na spolupraci, prosim, predejte jim muj kontakt a vyzvu. Budu rada, kdyz se mi ozvou - hubatkovaselucka@gmail.com

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce