Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Archiv aktualit Nabídky a služby knihoven v digitálním věku

Nabídky a služby knihoven v digitálním věku

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Goethe-Institut v Praze pořádají 23. dubna 2015 odborný seminář Nabídky a služby knihoven v digitálním věku. Akce se koná v Goethe-Institutu, Praha 1, Masarykovo nábřeží 32 (za Národním divadlem) od 10.00 hod. Jednání bude simultánně tlumočeno.

Program:

 • 9:00
  Prezence
 • 10:00
  Digital Natives v knihovnách/ Pavel Kocourek, jednatel společnosti INCAD
 • 11:00
  Inovativní knihovnické trendy: makerspace, games a digitální nabídka v oblasti vzdělávání/ Dr. Hannelore Vogt, ředitelka Městské knihovny v Kolíně nad Rýnem
 • 13:00
  Inovativní koncepty na podporu četby a mediální výchova na příkladu Městské knihovny v Brilonu: čtenářská laťka, mediální metr, casting knih, blind date/ Ute Hachmann, ředitelka Městské knihovny v Brilonu
 • 14:15
  „Pilsna Digitalis“: Digitální Městská knihovna v Plzni Projekt podpořil úřad pověřence německé spolkové vlády pro kulturu a média u příležitosti projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015/ Jan Schrastetter, člen představenstva Digitálního fóra Střední a Východní Evropy (DiFMOE)

Program ke stažení (.docx)

Účast je bezplatná. Omezený počet míst! Přihlášky na níže uvedené adrese:

Ještě upozorňujeme na ideální propojení s plánovanou konferenci dne 22.4. v NTK na téma budoucnost pracovníků knihoven - program a pozvánka již brzy !!!

Mgr. Roman Giebisch, Ph.D.
Národní knihovna ČR
Klementinum 190
110 00 Praha 1

Tel: +420/221 663 333
email: roman.giebisch@nkp.cz

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce