Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Archiv aktualit Knížka pro prvňáčka a Čtení pomáhá

Knížka pro prvňáčka a Čtení pomáhá

Vážené kolegyně a kolegové,

SKIP ČR vyhlašuje šestý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Cílovou skupinou jsou žáci prvních tříd, protože autoři projektu si uvědomují, jak důležité je podchytit zájem o čtení a vyhledávání informací hned od prvních dnů školní docházky dětí. Do projektu přihlašuje letošní žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny. V období od listopadu 2013 do května 2014 připraví pro prvňáky nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu (společná čtení, besedy s tvůrci knih, výstav apod.). Těšíme se na vaše zprávy a fotografie!

Pro školní rok 2013/2014 připravujeme knihu spisovatelky Magdaleny Wagnerové a ilustrátora Pavla Sivka – Abeceda. V současné době velmi intenzivně hledáme finanční zajištění této akce, proto jsme opět navázali spolupráci s projektem Čtení pomáhá - http://www.ctenipomaha.cz/, kde každé dítě, které se zapojí do projektu, získá po přečtení některé ze seznamu vybraných knih kredit 50 korun, který bude moci věnovat na jeden z nominovaných dobročinných projektů. Mezi podporované projekty patří i Knížka pro prvňáčka. Naše charita bude spuštěna na přelomu roku a opět vás vyzveme k aktivizaci dětí pro náš projekt!

KPP Pavel Sivko

Veřejná knihovna musí být institucionálním členem SKIP ČR. Peníze potřebujeme na vydání co největšího množství výtisků knížky, aby mohlo být odměněno co nejvíce přihlášených dětí. Loni dostalo knížku 23 000 dětí. Projekt má za sebou úspěšných pět ročníků a za tu dobu se ho účastnilo více než 70 000 prvňáčků. Jen s vaší podporou budeme moci náš projekt realizovat! Objednávky knih spustíme v lednu 2014!

pěkný den

Mgr. Roman Giebisch, Ph.D.
Národní knihovna ČR
Klementinum 190
110 00 Praha 1
tel: +420/221 663 333
email: roman.giebisch@nkp.cz

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce