Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Archiv aktualit Fotografická soutěž ROZKVETLÁ KNIHOVNA 2013

Fotografická soutěž ROZKVETLÁ KNIHOVNA 2013

Cílem druhého ročníku soutěže Rozkvetlá knihovna je opět podnítit zájem o vytváření kultivovaného prostředí ve veřejných knihovnách. Chceme spolu s účastníky soutěže hledat nenápadnou krásu knihoven ve veřejném prostoru, kterou lze zachytit obrazem a stručným komentářem. Podíváme-li se na prostředí, ve kterém žijeme, zjistíme, že náš dojem z daného místa netvoří pouze strohé stavby knihoven, ale i přirozené či uměle vytvořené prvky vyplňující tato hojně navštěvovaná místa.

Svaz květinářů Flora.jpg

Soutěž Rozkvetlá knihovna bude probíhat ve třech kategoriích – fotografické, výtvarné a literární. Soutěž je určena všem návštěvníkům knihoven a její výtvarná a literární je vyhlášena zvlášť pro dětské a pro dospělé uživatele knihoven. Soutěžící knihovny mohou zasílat fotografie, výtvarná či literární díla svých uživatelů. Vybrané soutěžní příspěvky budou vystaveny a oceněny v rámci celostátní akce Týden knihoven na podzimní Floře Olomouc, která se koná ve dnech 3.-6.10.2013. Moje květina je název pro výtvarnou a básnickou soutěž s kresbami květin a péče o ně.

boleslav.jpgHodnotící komisi budou tvořit zástupci Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR www.skipcr.cz, Svazu květinářů a floristů ČR http://www.svazkvetinaruafloristu.cz/ a Výstaviště FLORA Olomouc, a.s. http://www.flora-ol.cz/. Soutěž bude probíhat v termínu od 1. srpna-20. září 2013 a došlé soutěžní příspěvky budou zveřejněny na facebooku SKIP a partnerů soutěže. 15 nejlépe ohodnocených příspěvků/3 v každé kategorii/ získá svým knihovnám zdarma vybrané odborné zahradnické a zahrádkářské časopisy …. a další atraktivní ceny.

Ustanovení pro knihovny:

Do soutěže budou přijaty pouze fotografie interiéru veřejných knihoven, nebo výtvarná a literární díla s tematikou květin a péče o ně ve veřejném prostoru! Zaslat prosíme nejpozději do 20. září. Zúčastnit se může každá knihovna, která zašle soutěžní příspěvky mapující svoji rozkvetlou knihovnu prostřednictvím služby http://www.uschovna.cz či zaslané na médiu příjemci Romanu Giebischovi, e-mail roman.giebisch@nkp.cz.

1. Jednotlivé fotografie nebo soubor maximálně 3 fotografií (barevné i černobílé) v obvyklém formátu (jpeg, tiff apod.) a jejich náhledy ve formátu jpeg ve velikosti 640 x 480 px (a odvozených rozměrech). Popisky (názvy) jednotlivých fotografií + údaj, o kterou knihovnu jde + jméno a příjmení autora.

2. Jednotlivá literární a výtvarná díla na papíře ve formátu A4 posílejte na adresu: Mgr. Roman Giebisch, Ph.D, Národní knihovna ČR, Klementinum 190, 110 00 Praha 1.

Kontakt: Mgr. Roman Giebisch, Ph.D., NK ČR, roman.giebisch@nkp.cz , mobil: 739 614 027

Ing. Jiří Horák, Svazu květinářů a floristů České republiky, skfcr.horak.jiri@seznam.cz

Fotografická soutěž ROZKVETLÁ KNIHOVNA 2012
Fotogalerie


Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce