Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Celostátní akce SKIP Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka

Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2020/2021

— Kategorie:

SKIP ČR vyhlašuje třináctý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašuje letošní žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny. Veřejná knihovna musí být institucionálním členem SKIP ČR.

Knihovna, která žáky do projektu přihlašuje, s nimi pracuje nad rámec obvyklých knihovnických činností. V období od listopadu 2020 do května 2021 připraví pro prvňáky nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu (společná čtení, besedy s tvůrci knih, výstav apod.)kubiku.jpg

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2020/2021 je to kniha spisovatelky Michaely Fišarové a ilustrátorky Anety Žabkové – První školní výlet.

sova.jpg

Knihovnám a školám nabízíme možnost zakoupit jakýkoliv počet knížek za velmi přijatelnou cenu (20 Kč). Tento údaj bude uveden v přihlášce do projektu, prosíme o jeho vyplnění.

Příjem objednávek byl ukončen

Harmonogram projektu:

Vyhlášení projektu listopad - 2020
Konec příjmu přihlášek - 31. 1. 2021
Konečný termín zasílání vyhodnocení projektu - 30. 4. 2021
Distribuce knih - 2. polovina května 2021
Slavnostní ukončení projektu v Praze - 1. týden v červnu 2021
Slavnostní předávání knih v regionech - do konce června 2021

Veškeré nové informace o průběhu projektu budou průběžně uveřejňovány na webu SKIP a rozesílány prostřednictvím konference Andersen. Knihovny do projektu přihlášené naléhavě žádáme, aby se do elektronické konference Andersen přihlásily a průběžně sledovaly novinky o projektu uveřejněné. Zabráníme tak křížení a ztrátě informací.

Událost
  • Celostátní akce
Čas Neděle 01.11.2020 00:00 do
Středa 30.12.2020 23:00
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)