Nacházíte se zde: Úvod Tisk a média Tiskové zprávy Archiv
Akce dokumentů

Archiv

O úroveň výš
Biblioweb 2017 - tisková zpráva
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval pod záštitou Asociace krajů České republiky již osmnáctý ročník BIBLIOWEBu, soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny. Vítězem soutěže se stala Městská knihovna Ústí nad Orlicí (http://www.knihovna-uo.cz) se ziskem 238 bodů.
Goethe-Institut v Praze získal Cenu českých knihovníků
Ku příležitosti oceňování nejlepších knihoven v roce 2015 udělil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR „Cenu českých knihovníků“ Goethe-Institutu v Praze za dlouholetou a mimořádně úspěšnou spolupráci s českými knihovnami.
Biblioweb 2015 - tisková zpráva
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval pod záštitou Asociace krajů České republiky již šestnáctý ročník BIBLIOWEBu, soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny. Ve dnech 18. 2. 2015 až 9. 3. 2015 zhodnotila odborná porota ve složení Mgr. Andrea Fojtů, Ph.D. z Ústřední knihovny Univerzity Karlovy v Praze (předsedkyně poroty), Ing. Pavel Cimbálník z Městské knihovny v Přerově, Ing. Jan Kaňka z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně a Stanislava Kavanová z Městské knihovny v Jevíčku webové stránky 39 veřejných knihoven, které se přihlásily do letošního ročníku soutěže BIBLIOWEB. Testování přístupnosti stránek pro handicapované uživatele tradičně zajistil Mgr. Radek Pavlíček se svými spolupracovníky z TyfloCentra Brno, o.p.s.
Březen – měsíc čtenářů 2015
Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje na měsíc březen šestý ročník propagační kampaně Březen – měsíc čtenářů. Cílem této akce je propojit ČTENÁŘE, organizace a instituce zabývající se psaným slovem, četbou a čtenářstvím ke společné mediální kampani a dát o sobě vědět: ANO, ČTEME A JE NÁS HODNĚ!
Den pro dětskou knihu 2014
29. listopadu 2014 se uskuteční ve 150 veřejných knihovnách DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Je věnován nejen propagaci knih pro děti a čtení. Jeho hlavní atrakcí je předvánoční prodej knih. Kdy jindy, než v předvánoční náladě, je vhodné myslet na knihu jako dárek.
Biblioweb 2014 - tisková zpráva
15. ročník soutěže o nejlepší internetové stránky českých knihoven Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval pod záštitou Asociace krajů České republiky již patnáctý ročník BIBLIOWEBu, soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny. Ve dnech 17.2.2014 až 9.3.2014 zhodnotila odborná porota ve složení Ing. Aleš Brožek ze Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem (předseda poroty), Ing. Pavel Cimbálník z Městské knihovny v Přerově, Mgr. Andrea Fojtů z Ústavu výpočetní techniky Univerzity Karlovy v Praze, Ing. Jan Kaňka z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně a Stanislava Kavanová z Městské knihovny v Jevíčku webové stránky 41 veřejných knihoven, které se přihlásily do letošního ročníku soutěže BIBLIOWEB.
Právo na e-čtení
Dvacátý třetí duben je Mezinárodním dnem knihy a autorských práv. Evropská knihovnická asociace EBLIDA se v této souvislosti obrací na Evropskou unii s výzvou „Za právo na elektronické čtení“
Tisková zpráva k pohádkové Noci s Andersenem
V pátek 4. dubna 2014 připravují organizátoři u nás i v několika dalších zemích světa společnou akci k podpoře dětského čtení, která ja zároveň i připomínkou narození dánského pohádkáře. V pořadí ji čtrnáctý ročník proběhne ve veřejných i školních knihovnách, školních třídách, klubovnách, domech dětí, muzeích, ústavech i dalších komunitních místech a na dálku spojí děti několika zemí světa. Noc s Andersenem jako časově první v pořadí začne v Austrálii, po časovém posunu se bude číst i u nás, na Slovensku, v Polsku, Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Řecku, Německu, Švýcarsku, Francii, Velké Británii, v Českém kroužku v Kodani a pomyslnou štafetu nakonec ukončí čtení i v zámoří...
Celostátní vítěz akce Čtenář roku 2013
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR pokračoval v letošním roce v tradici oceňování nejlepších čtenářů veřejných knihoven. V průběhu propagační kampaně Březen – měsíc čtenářů knihovny pravidelně každý rok hledají své nejlepší čtenáře, aby je vyhlásily jako „Čtenáře roku“. Cílem této aktivity je posilovat společenský význam a prestiž četby a ocenit ty, kteří služby knihoven nejvíce využívají.
Biblioweb 2013
Tisková zpráva
Tisková zpráva k Noci s Andersenem 2013
 
Cena MARK 2012 - výsledky
Dne 21. září byla v Písku na Knihovnickém happeningu v předvečer Týdne knihoven potřetí udělena cena MARK 2012. Cenu uděluje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) s podporou developerské a stavební skupiny Skanska. Cílem projektu je podpořit a ocenit mimořádné tvůrčí aktivity mladých pracovníků/pracovnic knihoven, případně studentů/studentek oboru ve věku do 35 let a ocenit jejich konkrétní mimořádný přínos oboru v kalendářním roce.
Cena SKIP a Skanska: Městská knihovna roku 2012 - výsledky
Městskou knihovnou roku 2012 se stala Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti.
Čtenář roku 2012 - tisková zpráva
Celostátním vítězem akce Čtenář roku 2012 se stal pan Vladimír Macháček, čtenář Knihovny města Hradce Králové! Pan Macháček (*1929) je věrný čtenář městské knihovny od roku 1935.
Biblioweb 2012
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval pod záštitou Asociace krajů České republiky již třináctý ročník BIBLIOWEBu, soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny.
2 500 knihoven bude na konci března odpojeno od internetu: Tisková zpráva k pokračování PIK
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR požádal dnes dopisem předsedu vlády Petra Nečase o prověření okolností, které vedly k zastavení Projektu internetizace knihoven (PIK), ačkoliv všechna zainteresovaná ministerstva včetně usnesení vlády potvrzovala pokračování PIK. Současně požádal o podporu k zajištění financování PIK v roce 2012 ve výši 18,75 mil. Kč. K odpojení knihoven má dojít 28.3.2012.
Mediální analýza Týdne knihoven 2011
Ve dnech 3. až 9. října 2011 proběhl 15. ročník celostátní akce Týdne knihoven, a to pod mottem „15. kraj České republiky – kraj knihoven“. Akci vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP), který na svých webových stránkách její smysl popsal následujícími slovy: „V centru našeho zájmu jsou především naši uživatelé, chceme však v knihovnách přivítat i ostatní veřejnost. Myslíme na všechny a pro každého připravíme zajímavý program. Cílem je podpora knih a čtenářství a nabídka atraktivního využití volného času.“
Nejlepší dětskou knihovnu mají v Chrudimi
Dnes na Den dětí, 1.6., vyhlásila odborná komise nejlepší veřejnou knihovnu pro děti. Od září do listopadu 2010 dostaly děti možnost zahrát si na učitele a vyplnit vysvědčení knihovně ve svém městě v rámci soutěže Kamarádka Knihovna. Do projektu se zapojilo sto knihoven a děti jim vystavily více než 17 000 vysvědčení.
Cestujte s námi se čtenářským pasem !
Potřebujete cestovní pas pro své dítě! Od roku 2012 bude každé dítě potřebovat své vlastní doklady. Zápisy dětí do pasů či občanských průkazů rodičů podle novely skončí v červenci 2011. Veřejné knihovny však už nyní vydávají dětem jejich vlastní – ČTENÁŘSKÉ PASY.
Biblioweb 2011 - tisková zpráva
 
Březen - měsíc čtenářů: Mediální analýza
V březnu 2011 proběhl v celé republice další ročník akce BŘEZEN – měsíc čtenářů. Vyhlásil ji Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP). Akce navazuje na tradici „Března – měsíce knihy“ a „Března – měsíce internetu“ ...
„Má vlast 2011“ - Slavnostní setkání krajů na Vyšehradě
V první májovou sobotu proběhne již potřetí na staroslavném Vyšehradě slavnostní setkání krajů Má vlast. Zahrnuje výstavu příkladných proměn vesnic a měst spojenou s bohatým kulturní programem, výsadbou potomka památného stromu a ochutnávkou krajových specialit. Hlavním smyslem akce je podporovat zvelebování naší země pochvalou a poděkováním.
Čtenář roku 2011
Celostátním vítězem akce Čtenář roku se stala slečna Dagmar Černá, studentka třetího ročníku hustopečského gymnázia. Během roku 2010 si v místní knihovně vypůjčila a přečetla 849 knih!
Biblioweb 2011 - tisková zpráva
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval již dvanáctý ročník (popáté pod záštitou Asociace krajů České republiky) BIBLIOWEBu, soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny. Ve dnech 21.2.2011 až 10.3.2011 zhodnotila odborná porota webové stránky 61 veřejných knihoven, které se přihlásily do letošního ročníku soutěže BIBLIOWEB...
Noc s Andersenem 2011 - 2
Noc s Andersenem připravují v pátek 1.dubna 2011 jako oslavu narození dánského pohádkáře v 1040 místech naší planety. Pohádková noc rozestele spacáky ve veřejných i školních knihovnách, mateřských, základních, středních školách, občanských sdruženích, domech dětí, klubech Čech, Moravy, Slovenska, Polska i Slovinska, akci k podpoře dětského čtení letos poprvé chystají České školy bez hranic v Londýně, Drážďanech, Ženevě, Paříži, v americkém Baltimore, v České a slovenské škole v australském Sydney a v Českém kroužku v Kodani, Mediatéce Francouzského institutu v Praze, v knihkupectví Ivony Březinové a především ve stovkách knihoven a škol naší vlasti. Bude ji trávit více 39.804 dětí.
Noc s Andersenem 2011
Na téměř 1000 čtecích a spacích míst tří světadílů již pojedenácté ukončí měsíc březen, spojený s oslavou knih, čtení i čtenářů, pohádková Noc s Andersenem. V pátek 1.dubna 2011 v knihovnách, školách i v dalších komunitních místech pohádkové dobrodružství spojí na dálku desetitisíce dětí z různých zemí. Projekt Klubu dětských knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) překročil v letošním roce hranice Evropy! Noc s Andersenem začne v australském Sydney, číst se bude v Polsku, Slovinsku, na Slovensku, v Českých školách bez hranic v Drážďanech, Ženevě, Paříži, Londýně i v Baltimore (Maryland, USA), v Českém kroužku v Kodani a především v České republice ve stovkách knihoven a škol, v Mediatéce Francouzského institutu v Praze, v knihkupectví Fantazie Ivony Březinové a na mnoha dalších místech...
BMČ 2011 - tisková zpráva
 
Tisková konference UOOU
 
SKANSKA podporuje SKIP
 

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce