Nacházíte se zde: Úvod Regiony 01 Praha Aktuality regionu 01 Praha Soutěž Praha ve 100 slovech

Soutěž Praha ve 100 slovech

1. června 2016 byla zahájena soutěž Praha ve 100 slovech, jejímž cílem je najít nejlepší text o Praze. Potrvá až do 15. září 2016.

1. června 2016 byla zahájena soutěž Praha ve 100 slovech, jejímž cílem je najít nejlepší text o Praze. Potrvá až do 15. září 2016.

Jedná se o společnou akci Visegrádské čtyřky – v Praze, Bratislavě, Budapešti a Varšavě se od června do září budou vybírat krátké texty o daném hlavním městě, poroty vyberou ty nejlepší a výsledky budou vyhlášeny na vernisáži počátkem listopadu.

Pravidla pro zasílané texty jsou následující: Text musí být v češtině, nesmí přesáhnout 100 slov a musí se týkat Prahy. Soutěžící mohou daný text poslat pomocí online formuláře (na http://prague.in100words.eu/cs), poštou na adresu: Praha město literatury (Městská knihovna v Praze), Bělohorská, 1666/56, 162 00 Praha 6 ‒ Břevnov nebo jej mohou osobně odevzdat na některé z poboček Městské knihovny v Praze.

Porota, ve složení Irena Dousková, Jan Hřebejk a Viktor Preiss, vybere z obdržených textů 100 nejlepších, které budou vydány v knize kapesního formátu a rovněž jako e-kniha. Z nejlepší stovky textů zvolí porota ještě nejlepších 12, které jako odměnu získají ilustraci ke svému textu, a to od předních českých ilustrátorů: Davida Cajthamla, Lucie Dvořákové, Renáty Fučíkové, Barbory Kyškové, Galiny Miklínové, Alžběty Skálové, Honzy Smolíka, Evy Sýkorové- Pekárkové, Báry Šalamounové, Terezy Ščerbové, Václava Šlajcha a Lukáše Urbánka. Z nejlepších dvanácti budou určena ještě první tři místa, jejichž autoři obdrží ceny. Výsledky budou oznámeny počátkem listopadu, kdy proběhne vernisáž 12 nejlepších textů a doprovodných ilustrací.

Poprvé soutěž proběhla v Santiagu de Chile v roce 2001. Na evropském kontinentě se konala dvakrát v Budapešti. Nyní je soutěž pořádána paralelně v hlavních městech Visegrádské skupiny, v Praze jej zastupuje projekt Praha město literatury, v Bratislavě Stará tržnica, ve Varšavě Respublica a v Budapešti Mindspace.

Další informace najdete na webech Praha město literatury, Praha ve 100 slovech či na Facebooku.

Zdroj: Tisková zpráva Městské knihovny v Praze z 20. června 2016

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce