Nacházíte se zde: Úvod Regiony 01 Praha Akce Knihovnické zájezdy Adventní Lipsko se SKIPem - zájezd! 28. 11. 2015

Adventní Lipsko se SKIPem - zájezd!

— Kategorie:

Pokud letos nebudete přehánět vánoční úklid, tak pojeďte se SKIPem za kouzlem Vánoc do německého Lipska.

Stejně jako před 500 lety se lipské vánoční trhy odehrávají i dnes v historických kulisách centra města. Prostřednictvím 250 originálně nazdobených stánků dostojí lipské vánoční trhy svému věhlasu. Jsou totiž považovány za jedny z největších a nejkrásnějších v Německu.

 

Jedná se o dynamické univerzitní město, které je známo  pobytem Johanna Sebastiana Bacha. Shlédnete kostel svatého Mikuláše, Starou radnici, kostel sv. Tomáše, Lipskou operu a hlavní nádraží - jedno z nejkrásnějších a největších nádraží v Evropě. Dále navštívíme Mädler passage - jedno z nejstarších a nejkrásnějších nákupních center. Vyniká nákladným vnitřním vybavením, jako jsou bronzové figury, rotunda se skleněnou kopulí. Proslulé lipské pasáže, průchozí dvory a nákupní domy představují nákupní ráj a jsou také místem, kde se snoubí umění a kultura v jeden architektonický klenot.

 

Odpoledne strávíme na trzích v ulicích a na středověkém náměstí před Starou radnicí. Jedná se o jeden z největších a nejkrásnějších vánočních trhů s asi 250 stánky. Vánoční trhy bývají zahájeny slavnostním ceremoniálem, při nichž se setkáte se Santa Clausem u zvláštního vlaku na hlavním nádraží. V centru můžete shlédnout překrásný vánoční strom a betlém. Trhy již trvají přes 500 let a první se uskutečnily v roce 1486. Zakoupit si můžete typické vánoční laskominy, ale lákadlem jsou i dobroty na náměstí u kostela sv. Mikuláše, kde můžete při svých toulkách ochutnat čerstvě rozpečené preclíky, proslulé polčnické perníčky, lipské svařené víno, meruňkový punč nebo si u zdejší dřevěné pyramidy koupit speciální vánoční bowli. Nezapomeňte ochutnat pro Lipsko typické koláče Rahmflecken...

 

Více na - http://www.leipzig.de/freizeit-kultur-und-tourismus/einkaufen-und-ausgehen/maerkte/leipziger-weihnachtsmarkt/

Orientační doporučené částky na vstupy: Muzeum J.S. Bacha cca 8 Eur, dům Schumann cca 3 Eur, Schillerův dům cca 3 Eur, Stará radnice cca 6 Eur.

Událost
  • Zájezd
Čas 28.11.2015
od 07:00 am do 08:00 pm
Místo Lipsko
Jméno
Účastníci Doprava: autobusem
Místo odjezdu: Od budovy hl. nádraží v Praze
Cena: 500 Kč
Uzávěrka přihlášek je 31. 10. 2015 !!!
Výběr poplatků - Roman Giebisch, roman.giebisch@nkp.cz, 739 614 027
Storno poplatek při odhlášení je 500 Kč
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce