Nacházíte se zde: Úvod Regiony 01 Praha Akce Knihovnické zájezdy Adventní Erfurt se SKIPem - zájezd 5. 12. 2015!

Adventní Erfurt se SKIPem - zájezd 5. 12. 2015!

Událost Zájezd
Čas 05.12.2015
od 06:00 am do 10:00 pm
Místo Erfurt
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Erfurt  - Jiné zahraničí
(odjezd od Hlavního nádraží v Praze, doprava autobusem)

Protože byl zájezd do Lipska během dvou dnů obsazen a řada z vás nemůže jet, neboť připravuje Den pro dětskou knihu, tak jsme připravili ještě jeden atraktivní zájezd pro všechny zájemce. Pokud letos nebudete přehánět vánoční úklid, tak pojeďte se SKIPem za kouzlem Vánoc do německého Erfurtu, starobylého města v srdci Durynska. Městu se říká malé Benátky, protože má 142 mostů, z nichž nejkrásnější je Krämerbrücke (Kramářský most), vlastně ani nepoznáte, že se na nějakém mostě nacházíte. Most je totiž zastavěný středověkými budovami, v nichž se v dnešní době nacházejí malé obchůdky.

Historický Erfurt je snad nejpůvabnější německé město s velmi přátelskou atmosférou bez zbytečného stresu a shonu. Erfurt je hlavní a největší město spolkového státu Durynsko. Je to město s bohatou historií a památkami, s univerzitou, biskupstvím a významnými institucemi. Poprvé se připomíná již roku 742. Na univerzitě, založené roku 1392, studoval Martin Luther. Adventní trh v Erfurtu s překrásnou kulisou dvou perel gotické architektury, kostelů - Mariánského dómu (jinak také Erfurtská katedrála) a kostela sv. Severina patří k nejkrásnějším a nejslavnějším trhům v Německu vůbec.

Adventní trh se táhne z Dómského náměstí (Domplatz) vnitřním městem přes Rybí trh, Zámecký most až na náměstí Willy-Brandt-Platz. Celkem přes 200 dřevěných domků nabízí kulinářské speciality, umělecké předměty i vánoční dárky. Historické jádro města patří k největším a nejlépe dochovaným v celém Německu. Siluetu města tvoří věže 25 farních kostelů, 15 klášterů a 10 kaplí. Obrovskou historickou atrakcí je stará synagoga. O její existenci totiž nikdo neměl dlouho tušení, postupně byla přestavována, byla zde například i tančírna či restaurace, původní jádro budovy však díky tomu zůstalo výborně dochovalé. Při rekonstrukci se našel zlatý poklad, který zde můžete vidět.

Typ akce: Zájezd

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  31.10.2015

Učastnický poplatek:  600 Kč    pro členy SKIP:  600 Kč

Poznámky:
Storno poplatek při odhlášení je 600 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce