Nacházíte se zde: Úvod Odborné orgány Sekce veřejných knihoven Skupina pro komunitní aktivity

Skupina pro komunitní aktivity

Ilustrační obrázek

Pracovní skupina vznikla v roce 2002 v souvislosti se vzdělávacím  projektem „Knihovna jako komunitní centrum“, který ve spolupráci s PDCS za finanční podpory Nadace OSF Praha připravila Zuzana Ježková. Zúčastnění knihovníci a knihovnice vytvořili neformální skupinu odborníků oslovených tématem. Po ukončení projektu v roce 2004 se skupina nerozpadla, dále se schází a téma rozvíjí.

Protože téma komunitních knihoven je v souladu s cíli Sekce veřejných knihoven, bylo v roce 2006 odsouhlaseno začlenění pracovní skupiny pro komunitní aktivity do této sekce.

V posledních letech se složení expertní skupiny lehce proměnilo, přesto skupina navazuje na předchozí zkušenosti a pokračuje v práci. Pro rok 2018 navrhla téma regionálních konferencí nazvaných Knihovna - věc veřejná, které se mají stát společnou komunikační platformou pro knihovny a veřejnou správu u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR. Pro rok 2019 byl navržen koncept práce s lokální historií ve veřejných knihovnách, toto téma by mohlo patřit k hlavním směrům komunitních aktivit.

Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce