Nacházíte se zde: Úvod Odborné orgány Sekce veřejných knihoven Skupina pro dobrovolnictví Co se nám povedlo

Co se nám povedlo

 1. Příspěvek na konferenci Do Černého 2019
  Na konferenci proběhla přednáška o činnosti dobrovolníků v knihovnách a workshop, jak vést vstupní pohovor pro dobrovolníky.
 2. Konference dobrovolnictví v knihovně 2019
  Proběhla v říjnu roku 2019 ve spolupráci s neziskovou organizací HESTIA- Centrum pro dobrovolnictví, z.ú. za finanční podpory Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky a Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Konference se zúčastnilo 13 zástupců z knihoven. Účastníci měli možnost zjistit, v jaké fázi realizace dobrovolnictví v knihovnách jsou a nadále s tím pracovali a mapovali, jak postupovat dále, aby dobrovolnictví mohli posunout dále. Dobrou praxi v dobrovolnictví v knihovnách prezentovala Bc. Hana Pietrová, Knihovna Třinec a Ing. Eva Vodičková, Krajská knihovna Karlovy Vary.
 3. Kurz pro koordinátory dobrovolníků v knihovnách 2020
  V březnu roku 2020 proběhl akreditovaný třídenní kurz pro koordinátory dobrovolníků v knihovnách. Tento kurz vedli zástupci z neziskové organizace HESTIA- Centrum pro dobrovolnictví, z.ú. Cílem tohoto kurzu bylo naučit zástupce z knihoven práci s dobrovolníky. Dát návod, jak založit a udržet dobrovolnictví v jejich knihovně. Kurzu se zúčastnilo 11 zástupců z různých knihoven. Kurz proběhl ve spolupráci s projektem Sociální inovace v knihovnách financované z Evropské unie v rámci Operačního programu Zaměstnanost. CZ.03.3.X/0.0/0.0/15_124/0006474.

   

  dobrovolnictvi_001.jpgdobrovolnictvi_002.jpgdobrovolnictvi_003.jpgdobrovolnictvi_004.jpg
Akce dokumentů

Přihláška

Facebook

Bulletin SKIP

Wikipedie

Knihovnické akce