Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Zprostředkování DNNT, vyhledávání v systému Kramerius.
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Zprostředkování DNNT, vyhledávání v systému Kramerius.

Událost Seminář
Čas 25.05.2021
od 09:00 am do 02:00 pm
Místo Plzeň
Jméno
Kontaktní telefon 377 306 940, 728765586
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Plzeň  - Plzeňský kraj

Postupující digitalizace knihovních fondů a budování digitálních knihoven umožňuje nalézt ve zdigitalizovaných dokumentech množství zajímavých údajů, k nimž se dříve uživatelé dostali až po časově náročném pročítání a hledání. Díky projektu Díla nedostupná na trhu (DNNT) mohou s řadou digitálně zpracovaných knih vydaných do roku 1989 pracovat uživatelé od letošního roku i z pohodlí domova. Přednášející, který se zabývá plnotextovým vyhledáváním 15 let, naučí účastníky kurzu na příkladu užitečných témat týkajících se historie obcí, ze kterých účastníci na kurz přijedou, pracovat nejen s digitálními knihovnami Kramerius, ale i s dalšími digitálními knihovnami. Kurz je vhodný zejména pro knihovníky, ale i historiky z univerzit, muzeí, galerií a archivů, kteří ještě v digitálních knihovnách nehledali nebo si s hledáním udělali špatnou zkušenost.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
mírně pokročilí

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  14

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Kurz se koná distančně, na platformě Zoom. Realizace kurzu je finančně podpořena programem VISK 2 Ministerstva kultury ČR.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů