Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Základy audiovizuální tvorby
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Základy audiovizuální tvorby

Událost Seminář
Čas 19.11.2020
od 09:30 am do 01:30 pm
Místo online
Jméno
Kontaktní telefon 530334018
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

1. přednáška cyklu Multimédia v praxi - umění moderní komunikace

Místo konání:
online  - Jihomoravský kraj

První přednáška z cyklu Multimédia v praxi – umění moderní komunikace vás uvede do oblasti Audiovizuální tvorby a vytvoří základ pro následné workshopy v roce 2021. Toto první setkání tvoří pět logických celků:
I. Komunikační nástroje, II. Audiovizuální díla, III. Jak vzniká film, IV. Základy kinematografie, V. Multimediální technologie.

Vytvoříte si základní přehled o tom, jaké máte k dispozici základní komunikační nástroje od fotky, přes počítačovou grafiku až k videu. Prostě pochopíte, co jsou to multimédia. Zaměříme se společně na oblast audiovizuálních děl, uděláte si přehled o tom, jaké typy existují, kde je můžete použít a jaká dokážete vytvořit sami a na které byste si měli přivolat pomoc profesionálů. Dozvíte se, jak se vzniká film, abyste věděli, co je potřeba proto, abyste film dokázali vyrobit sami, co to všechno stojí a jak je to s autorským zákonem. Bez toho, aniž byste pochopili, jak fungují základy kinematografie nepochopíte, jak funguje video ani film, ale s námi se to dozvíte. Dozvíte se něco o lidském oku, o tom, jak nás klame, jak správně dělat záběry a jak vytvořit správnou kompozici. Multimediální technologie nás obklopují na každém kroku a my si ukážeme, co se k čemu hodí, jak lze použít mobil, fotoaparát či profesionální kameru na vytvoření kvalitních videí. No a jaké jsou současné možnosti streamování a publikování vašich výtvorů. To vše vám může pomoci lépe využít audiovizuální technologie pro prezentaci vaší práce. Technologie jsou úžasný pomocník, ale pochopení souvislostí a principů toho, jak to funguje, je mnohem důležitější.

 

Přihlašovací formulář:

https://forms.gle/tpHSgKK4FZXZfwzd9

 

Navazující semináře:

26. 11. 2020 v 9:30 Základy fotografie a workshop reportážní fotky – Aleš Ležatka

3. 12. 2020 v 9:30 Základy počítačové grafiky – Kateřina Válková

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Kurz je realizován s podporou dotace Ministerstva kultury ČR z programu VISK 2 – Mimoškolní vzdělávání knihovníků.

Upravit tuto akci

Akce dokumentů