Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Workshop: Knihovny.cz - centrální portál knihoven
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Workshop: Knihovny.cz - centrální portál knihoven

Událost Seminář
Čas 23.11.2016
od 01:00 pm do 04:00 pm
Místo Zlín
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Zlín  - Zlínský kraj
(počítačová učebna (sál C) ve 2. podlaží budovy (v blízkosti kavárny), Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně)

Anotace:

Zveme vás na workshop, v němž vás provedeme nově spuštěným portálem Knihovny.cz od jeho pomyslného sklepa až po půdu. Obsahem workshopu je seznámení se službami a funkcionalitami portálu prostřednictvím konkrétních příkladů. Můžete si tak sami vyzkoušet, jak jak se s portálem pracuje a co v současné době uživatelům nabízí. Chybět nebudou samozřejmě ani informace o jeho dalším vývoji a podmínkách pro zapojení do portálu.

Workshop je určen všem pracovníkům knihoven, kteří se chtějí detailně seznámit s fungováním portálu a být připraveni na případné otázky uživatelů. Workshop není zaměřen na technické řešení portálu, ale na jeho uživatelské rozhraní.

Workshop je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury v  rámci programu VISK 2.

Účast na workshopu je zdarma.

Registrace: na e-mailu vrtalova@kfbz.cz, příp. telefonicky 573 032 508.

Účastníci obdrží osvědčení o absolvování.


S dotazy na workshop se obracejte na na Mgr. Zuzanu Vrtalovou z Krajské knihovny Fr. Bartoše ve Zlíně  (vrtalova@kfbz.cz), případně na Veroniku Hyblerovou Trachtovou z Městské knihovny v Praze (veronika.trachtova@mlp.cz).

 

Termín:  středa 23. 11. 2016 od 13:00 do 16:00

Délka: 3 hodiny včetně přestávek

Místo konání: počítačová učebna (sál C) ve 2. podlaží budovy (v blízkosti kavárny), Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

Kapacita: 20 míst

Lektor: Jana Vašková

Vystudovala obor Humanistika se zaměřením Knihovnictví a informační služby na Západočeské univerzitě v Plzni. V současné době dokončuje navazující magisterský obor Knihověda na Univerzitě Karlově v Praze. Jako knihovník působila ve Vojenském historickém ústavu a na Katedře pedagogiky FF UK. Od roku 2012 pracuje v Národní technické knihovně v Praze, kde se na pozici vedoucího pracovníka Referátu historického fondu věnuje starým tiskům a vědecko-technické literatuře 19. století. V současné době čerpá rodičovskou dovolenou.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  20

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů