Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Workshop: Knihovny.cz - centrální portál knihoven
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Workshop: Knihovny.cz - centrální portál knihoven

Událost Seminář
Čas 16.11.2016
od 09:30 am do 01:00 pm
Místo Praha
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Praha  - Praha
(PC učebna Městské knihovny v Praze, Mariánské náměstí 1, Praha 1)

Anotace:

Zveme vás na workshop, v němž vás provedeme nově spuštěným portálem Knihovny.cz od jeho pomyslného sklepa až po půdu. Obsahem workshopu je seznámení se službami a funkcionalitami portálu prostřednictvím konkrétních příkladů. Můžete si tak sami vyzkoušet, jak jak se s portálem pracuje a co v současné době uživatelům nabízí. Chybět nebudou samozřejmě ani informace o jeho dalším vývoji a podmínkách pro zapojení do portálu.

Workshop je určen všem pracovníkům knihoven, kteří se chtějí detailně seznámit s fungováním portálu a být připraveni na případné otázky uživatelů. Workshop není zaměřen na technické řešení portálu, ale na jeho uživatelské rozhraní.

Workshop je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury v  rámci programu VISK 2.

 

Účast na workshopu je zdarma, je třeba se registrovat zde.

Účastníci obdrží osvědčení o absolvování.


Tento termín workshopu je primárně určen zaměstnancům regionálních knihoven Středočeského kraje.S dotazy na workshop se obracejte na pana Radka Lišku (liska@svkkl.cz) případně na Veroniku Hyblerovou Trachtovou z Městské knihovny v Praze (veronika.trachtova@mlp.cz).

 

Termín: středa 16.11. 2016 od 9:30 do 13:00

Délka: 3,5 hodiny včetně přestávek

Místo konání: PC učebna Městské knihovny v Praze, Mariánské náměstí 1, Praha 1

Kapacita: 16 míst

Lektorka: PhDr. Iva Zadražilová

Iva Zadražilová vystudovala Informační studia a knihovnictví na FF MU a studia zakončila rigorózní zkouškou. Působila jako katalogizátor v Knihovně univerzitního kampusu MU a poté v Kabinetu informačních studií a knihovnictví FF MU, kde byla odborným garantem v projektu Národní klastr informačního vzdělávání a od roku 2012 projektovou manažerkou projektu Centrum informačního vzdělávání. Podílí na výuce studentů a vede řadu diplomových prací. V současnosti je PR manažerkou Filozofické fakulty MU a také pracuje v Národní lékařské knihovně. Svou odbornost si zvyšuje doktorským studiem oboru Informační věda na FF UK.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  16

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů