Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Wikipedie

Událost Seminář
Čas 16.03.2016
od 09:00 am do 03:00 pm
Místo Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem
Jméno
Kontaktní telefon 475 220 811, l. 229
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem  - Ústecký kraj
(Velká Hradební 45 - PC učebna)

Program:

1) Obecná teorie: co je Wikipedie, její zásady, smysl a vize, kdo může být editorem, problémy Wikipedie (snahy o cenzuru)

2) Základy fungování Wikipedie: zásady tvorby příspěvků (autorství a autorská práva, kontrola, encyklopedická významnost), co na Wikipedii nepatří, wikietiketa

3) Další projekty Wikipedie (zaměřeno na potřeby knihovny): úložiště audiovizuálních dat Commons, digitální knihovna Wikizdroje, Wikislovník...

4) Možnosti ve vzdělávání a osvětě: Wikikonference, QR-pedia, Wiki miluje památky, Mediagrant, Senioři / Studenti píší Wikipedii, projekt GLAM (spolupráce s galeriemi, knihovnami, archivy a muzei)

5) Editace s praktickými ukázkami: tipy a triky pro uživatele, editace již vloženého textu, založení vlastního článku, nahrání fotografií na centrální úložiště, kategorizace článků (fotografií)

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  14.03.2016

Maximální počet účastníků:  12

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů