Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Dílna Vytvořme společně e-knihu
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Dílna Vytvořme společně e-knihu

Událost Speciální školení
Čas 02.05.2016
od 09:00 am do 04:00 pm
Místo Národní knihovna ČR (Klementinum 190, Praha 1, http://www.nkp.cz/)
Jméno
Kontaktní telefon 606 725 835
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Národní knihovna ČR (Klementinum 190, Praha 1, http://www.nkp.cz/)  - Praha
(vstup z vchodu do Klementina u kovového stromu, 1. patro, místnost č. 144)

Chcete si zkusit vlastními silami vytvořit e-knihu pro čtečku, ale nevíte, jak na to? Tým zkušených odborníků z digitalizačního oddělení Městské knihovny v Praze Vám pomůže se v problematice zorientovat, ale především Vás provede celým procesem tvorby e-knihy. Účastníci dílny pod vedením lektorů společně zpracují konkrétní titul, který bude následně zpřístupněn v e-knihovně Městské knihovny v Praze. Součástí dílny bude teoretický úvod, v němž bude věnována pozornost mj. problematice výběru knih vhodných ke zpracování, ověřování autorsko-právních aspektů vybraných knih, přípravě skenů a optickému rozpoznávání znaků, korekturám textu či převodu textu do výsledných formátů vhodných pro čtečky. Ke zpracování e-knihy bude použit mj. software s otevřeným zdrojovým kódem (programy Calibre a Sigil).

Dílna je realizována s finanční podporou MK ČR a SKIP ČR.

Typ akce: Speciální školení

Pro koho je akce určena:
jiné (uveďte v Poznámce)

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
mírně pokročilí

Požadovaná kvalifikace:  základní počítačová gramotnost

Učastnický poplatek:  300 Kč    pro členy SKIP:  200 Kč

Poznámky:
Akce je určena pro všechny zájemce o tvorbu e-knih. Snížený poplatek je pro členy SKIP (jak pro individuální, tak pro kolektivní členy).

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů