Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Výroční zasedání ČNS IAML a seminář Hudební skladatelé a Brno ve 20. století
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Výroční zasedání ČNS IAML a seminář Hudební skladatelé a Brno ve 20. století

Událost Seminář
Čas Středa 15.09.2021 09:00 do
Čtvrtek 16.09.2021 15:00
Místo Brno
Jméno
Kontaktní telefon 542532170
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Brno  - Jihomoravský kraj
(Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Kobližná 4)

Pedagogové Ústavu hudební vědy FF MU, prof. PhDr. Miloš Štědroň, CSc.; doc. PhDr. Martin Flašar, Ph.D.; kurátor sbírek Oddělení dějin hudby Moravského zemského muzea Mgr. Ondřej Pivoda, Ph.D. aj., představí knihovníkům a odborné veřejnosti hudební život Brna ve 20. století. Pozornost zaměříme především na život a dílo skladatelů spjatých s Brnem 2. poloviny 20. století (J. Novák, J. Klusák, J. Berg, M. Ištvan a A. Piňos). Účastníci semináře navštíví také Oddělení dějin hudby Moravského zemského muzea, kde se seznámí s životem a dílem dvojice významných brněnských skladatelských osobností 1. poloviny 20. století Pavla Haase (1899–1944) a Vítězslavy Kaprálové (1915–1940). Součástí bude také prezentace písemných pramenů k jejich životu a dílu, uložených v muzejních sbírkách. Tyto poznatky interdisciplinárního rázu poslouží nejen k dalšímu vzdělání samotných hudebních knihovníků, ale též jako inspirace k obohacení jimi spravovaných fondů. Součástí semináře bude rovněž výroční zasedání výboru ČNS IAML.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
hudební odd.

Pro jaký typ knihoven:
odborné knihovny

Požadovaná úroven:
mírně pokročilí

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  10.09.2021

Učastnický poplatek:  200 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů