Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Vraždy v historii - vražda historie? Fenomén historické detektivky
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Vraždy v historii - vražda historie? Fenomén historické detektivky

Událost Seminář
Čas 30.05.2018
od 10:00 am do 12:00 pm
Místo Vědecká knihovna v Olomouci
Jméno
Kontaktní telefon 585 222 375
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Vědecká knihovna v Olomouci  - Olomoucký kraj
(Bezručova 3, Olomouc, přednáškový sál VKOL)

Přednáška se zabývá fenoménem historické detektivky, která patří v České republice mezi nejprodávanější a nejpůjčovanější knižní tituly vůbec.

Chronologicky mapuje původní českou i překladovou produkci podle historických období, do kterých jsou příběhy situovány; zkoumá přístup tvůrců i čtenářů jednotlivých národností nejen k danému tématu, ale také k jednotlivým obdobím, zabývá se atraktivitou určitých období a typů zločinu, stranou neponechává ani samotné zobrazení historie jako takové, s větší či menší mírou případného vtipu a nadsázky.

Přednáší: Mgr. Markéta Straková, Ph.D., Muzeum Komenského v Přerově

Vstup zdarma.

Upozorňujeme účastníky, že ve Vědecké knihovně v Olomouci probíhá dokumentace vybraných vzdělávacích akcí pro statistické a prezentační účely. Fotografie jsou určeny výhradně k prezentaci knihoven Olomouckého kraje (v rámci celostátních projektů, grantů, výročních zpráv VKOL a statistických výsledků).

Hlásit se můžete zde: https://www.vkol.cz/kalendar-akci-prihlaska.php?akce=vrazdy-v-historii-vrazda-historie-fenomen-historicke-detektivky

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny , knihovny v okresních městech , knihovny s regionální funkcí , krajské knihovny

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  45

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů