Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Tvorba infografiky
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Tvorba infografiky

Událost Vyšší úroveň počítačové gramotnosti
Čas Úterý 14.05.2019 09:00 do
Úterý 21.05.2019 14:30
Místo Hradec Králové
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Hradec Králové  - Královéhradecký kraj

Obsah dvoudenního kurzu: V prvním workshopu se účastníci kurzu obeznámí s pravidly tvorby infografiky a pravidly grafické prezentace dat. Dále se naučí, jak využít infografiku pro běžnou práci v knihovně a pro propagaci knihovny na veřejnosti. Budou jim představeny dva on-line nástroje na tvorbu infografiky – Canva a Infogram. Účastníci kurzu si pod vedením lektorů vyzkoušejí práci s prezentovanými grafickými nástroji. V čase mezi jednotlivými workshopy si budou moci samostatně procvičovat funkce jednotlivých nástrojů, aby získali určitou rutinu v jeho používání. V druhém workshopu budou prakticky využívat a prohlubovat znalosti nabyté v prvním workshopu a samostudiu. Seznámí se s ukázkami hotových infografik a možností jejich úpravy dle vlastní potřeby. Společně si vytvoří infografiku na zvolené téma. Dále si účastníci kurzu vyzkouší vytvořit infografiku ze statistických dat vlastní knihovny. Účastníci k tomu budou využívat statistický výkaz knihovny za uplynulý rok. Lektorky je seznámí s různými pomocnými zdroji, které se při tvorbě infografiky hodí.

Typ akce: Vyšší úroveň počítačové gramotnosti

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
mírně pokročilí

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  18

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů