Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Specifika komunikace s Romy s ohledem na prostředí knihoven
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Specifika komunikace s Romy s ohledem na prostředí knihoven

Událost Seminář
Čas 18.05.2016
od 09:30 am do 11:30 am
Místo Regionální knihovna Karviná
Jméno
Kontaktní telefon 596 348 301
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Regionální knihovna Karviná  - Moravskoslezský kraj
(kinosál (II. NP), od 9.30 h)

Lektor: Mgr. Jana Poláková, Ph.D. – kurátorka v Etnografickém ústavu Moravského zemského muzea v Brně

Anotace: Při kontaktu s Romy se potkáváme s komunikačními specifiky spojenými s odlišnou kulturou a normami chování. Autorka nastíní v přednášce na základě své patnáctileté praxe mezi Romy nejčastější úskalí, se kterými se může příslušník majoritní společnosti potkat při běžné komunikaci s Romy. Představí základní nedorozumění, k nimž může docházet, a zároveň se pokusí dát návod, jak se některých komunikačních chyb vyvarovat. S ohledem na romskou kulturu a jazyk nastíní vztah Romů k psané literatuře.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  50

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů