Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Současná severská literatura
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Současná severská literatura

Událost Seminář
Čas 14.03.2018
od 09:15 am do 01:00 pm
Místo Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem
Jméno
Kontaktní telefon 475209126, l. 154
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem  - Ústecký kraj
(W. Churchilla 3)

Přednáška představí knihovníkům české překlady severské literatury, které byly vydány v cca posledních pěti letech. Zaměří se na čtenářsky oblíbené tituly a poradí, jak se zorientovat v hlavních soudobých trendech a žánrech ze Severu, jakými jsou krimi, „severské podivno“, humoristická literatura nebo historický román. Severskou literaturou je míněno především pět národních literatur zemí evropského Severu, tedy Dánska, Finska, Islandu, Norska a Švédska. Přednáška přinese také zajímavosti o knižní politice a působení knihoven v těchto zemích a situaci na českém knižním trhu ve vztahu k severským literaturám. Neopomene zmínit ani práci překladatelů ze severských jazyků či tipy, kde v případě zájmu hledat další informace.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  12.03.2018

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Zajištění výkonu regionálních funkcí knihoven je podpořeno Ústeckým krajem.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů