Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce (Školní) čtenářské kluby - radost ze čtení
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

(Školní) čtenářské kluby - radost ze čtení

Událost Seminář
Čas 13.11.2019
od 09:30 am do 03:30 pm
Místo Brno
Jméno
Kontaktní telefon 542532146
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Brno  - Jihomoravský kraj

 

Seminář je speciálním přídavkem ke třem klasickým seminářům pořádaným každoročně Centrem dětského čtenářství Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Je připraven jako bonus k 10. výročí existence Centra dětského čtenářství a bude se tematicky jednat o (Školní) čtenářské kluby – radost ze čtení, kde se účastníci budou moct vzdělat v oblasti zakládání čtenářských klubů, vyzkouší si řadu metod práce s knihou a osvojí si zajímavé techniky práce s dětskými čtenáři. Z tohoto akreditovaného školení získají certifikát. Seminář budou vést zkušení lektoři organizace Nová škola, o.p.s.


Seminář je pořádaný Centrem dětského čtenářství při Knihovně Jiřího Mahena v Brně a SKIP Velká Morava za finanční podpory Ministerstva kultury ČR z grantového programu Knihovna 21. století.

 

Čtenářský klub - radost ze čtení (celodenní workshop)

Lucie Vrtalová a Jarmila Polomská (Nová škola, o.p.s.)

Dozvíte se, co je třeba podniknout pro založení čtenářského klubu, jaké činnosti mohou být jeho náplní. Budete seznámeni s příležitostmi i riziky fungování klubu v knihovně (zkušenosti z praxe). Prožijete si dílnu čtení a další aktivity, jež rozvíjejí čtenářské strategie. Získáte zkušenosti z praxe, jak zapojit do činnosti klubu i širší komunitu.

 

Vyzkoušíte si jednoduché výtvarné aktivity s knihami Dagmar Urbánkové (Maškary, Cirkus ulice) a Olgy Černé (Kouzelná baterka, Poklad starého brouka). Vyrobíte si vlastní knížku a seznámíte se i s dalšími tipy na práci s výtvarně zaměřenými knížkami, včetně ukázek dětské tvorby. Nebudou chybět příklady konkrétních titulů vhodných pro klubové setkávání.

Během programu workshopu jsou plánovány kratší přestávky a jedna delší v době oběda.

 

Registrace účastníků: 9.30 - 10.00 hod.

1. část workshopu: 10.00 - 12.30 hod. (+ v průběhu kratší přestávka)

Obědová pauza: 12.30 - 13.00 hod.

2. část workshopu: 13.00 - 15.00 hod. (+ v průběhu kratší přestávka)

Diskuze a závěr: 15.00 - 15.30 hod.

 

Přihlašování je možné prostřednictvím e-formuláře pod tímto odkazem: https://forms.gle/7FGJAbSg5XNFJbCL7

Jestliže se přihlásíte jako nadlimitní (kapacita je stanovena na 20 osob), budete zařazeni jako náhradníci.

 

Těšíme se na Vaši účast.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby , dětská odd.

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny , knihovny v okresních městech

Požadovaná úroven:
začátečníci , mírně pokročilí

Požadovaná kvalifikace:  Není požadovaná žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  31.10.2019

Maximální počet účastníků:  20

Učastnický poplatek:  500 Kč    pro členy SKIP:  500 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů