Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Seminář Propojování jmenných autorit s Wikipedií a Wikidaty
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Seminář Propojování jmenných autorit s Wikipedií a Wikidaty

Událost Seminář
Čas 18.08.2020
od 09:30 am do 12:00 pm
Místo Národní knihovna ČR
Jméno
Kontaktní telefon 606725835
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Národní knihovna ČR  - Praha
(Mariánské náměstí 190/5 (Klementinum), Praha 1, místnost č. 145 (1. patro) )

Seminář bude zaměřen na problematiku propojování hesel Wikipedie a položek Wikidat na jmenné autoritní záznamy Národní knihovny ČR i na propojování v obráceném směru (včetně aktualizace údajů v čase). Pozornost bude věnována i tomu, jak se díky identifikátorům jmenných autoritních záznamů dají z Wikidat získávat další údaje (např. identifikátory typu ResearcherID či ORCID) a jak se do propojování mohou zapojit další knihovníci.

Seminář povedou Mgr. Vojtěch Dostál ze spolku Wikimedia ČR a PhDr. Zdeněk Bartl a PhDr. Petra Šťastná z Národní knihovny ČR.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
mírně pokročilí

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  35

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů