Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Seminář - podpora čtenářství romské mládeže
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Seminář - podpora čtenářství romské mládeže

Událost Seminář
Čas 17.04.2020
od 10:00 am do 05:00 pm
Místo Knihovna Jiřího Mahena
Jméno
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Knihovna Jiřího Mahena  - Jihomoravský kraj

 

  • Kdy: 23. března 2020, 10:00 – 18:00
  • Kde: Knihovna Jiřího Mahena v Brně (Kobližná 4, 601 50 Brno-střed)

 

O romském čtenářství víme méně, než bychom rádi. O to více to platí pro čtenářství romských studentů a studentek. Ne vždy je čeština v romských rodinách mateřským jazykem, romským etnolektem češtiny dle odhadů hovoří až 30 tisíc dětí. Jazyková bariéra způsobuje řadu komplikací, které mohou mít přímý i nepřímý důsledek jak na bezproblémový průchod studiem, tak na úspěšnost u přijímacích zkoušek, maturit...

S čím se romští studenti a studentky potýkají a co má vliv na výběr knih a jejich čtenářské preference? Existují nějaké cesty, jak těmto mladým lidem přiblížit svět literatury a knihoven? Jakou roli mohou hrát neziskové organizace a další vzdělávací instituce? A jak všichni mohou spojit své síly a začít spolupracovat? Pojďte si vyslechnout příklady dobré praxe.

Seminář představí několik programů, metod a případových studí, které mohou posloužit jako inspirace pro ostatní. Zároveň se na semináři budete mít možnost propojit s dalšími organizacemi i jednotlivci, které toto téma zajímá a navázat s nimi další spolupráci.

Pro koho je seminář určen: Seminář je určen pro zaměstnance knihoven a zástupce neziskovek a organizací, kteří se tématem romské literatury a čtenářství zabývají.

Podrobný program bude upřesněn. Na stránce: https://kisk.phil.muni.cz/aktualne/kalendar-akci/seminar-podpora-ctenarstvi-romske-mladeze

Kdo na semináři spolupracuje

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby , dětská odd. , všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci , mírně pokročilí , pokročilí , experti

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů