Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Seminář knihoven paměťových institucí Jihomoravského kraje 2020
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Seminář knihoven paměťových institucí Jihomoravského kraje 2020

Událost Seminář
Čas 27.04.2020
od 10:00 am do 02:00 pm
Místo Zámek Slavkov-Austerlitz
Jméno
Kontaktní telefon 541 646 140
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Zámek Slavkov-Austerlitz  - Jihomoravský kraj
(Palackého nám. 1, 684 01 Slavkov u Brna )

Cílem semináře je obnovit společné setkávání a podpořit spolupráci knihoven muzeí, galerií, archivů a dalších paměťových institucí. Změny, kterými procházejí veřejné knihovny (digitalizace sbírek a důraz na jejich zpřístupnění on-line, snaha o modernizaci služeb, důraz na public relations) jsou v mnoha ohledech podobné těm, které řeší také knihovny odborné. Stále více se ukazuje, že spolupráce a koordinace činnosti veřejných, odborných a speciálních knihoven, tedy i knihoven paměťových institucí, je v digitálním a informačním prostředí nezbytná.

Jedním z úkolů Moravské zemské knihovny je podpora a koordinace rozvoje veřejných knihovnických a informačních služeb také v odborných knihovnách Jihomoravského kraje. Sdílení nových trendů a inovací, informací o novinkách v oblasti digitálních služeb se stává nezbytný předpokladem zkvalitňování služeb knihoven paměťových institucí a jejich dalšího rozvoje.

Seminář je určen pro knihovny muzeí, galerií, archivů v Jihomoravském kraji a další zájemce z řad odborné veřejnosti.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  40

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů