Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Searching Session 2015
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Searching Session 2015

Událost Seminář
Čas 06.10.2015
od 09:00 am do 05:00 pm
Místo Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6
Jméno
Kontaktní telefon 232 002 477
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

aneb co se skrývá za vyhledáváním

Místo konání:
Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6  - Praha
(Vzdělávací centrum NTK, 2NP)

Seminář je realizován za finanční podpory programu Ministerstva kultury VISK 2 (Veřejné informační služby knihoven – podprogram Mimoškolní vzdělávání knihovníků) v rámci projektu "Moderní informační a komunikační technologie v knihovnictví 2015".

 

Program:

  • Patenty a metody jejich vyhledávání aneb to, s čím se mohou zaměstnanci knihoven setkat - Ing. Miroslav Paclík (Úřad průmyslového vlastnictví)
  • Strategie a metody rešerší, které mohou vést k přidané hodnotě – doc. PhDr. Richard Papík, Ph.D. (Ústav bohemistiky a knihovnictví Slezské univerzity a Ústřední knihovna Univerzity Karlovy)
  • Vychytávky v NUŠL vysvětlení koncepce a struktury vyhledávání v NUŠL od vize po realizaci. Představení různých vychytávek jako jsou propojení na RIV, citační manažery, heslář PSH, sociální sítě a další. Součástí bude i ukázka propojení na zahraniční báze a portály. – PhDr. Petra Pejšová a Bc. Michaela Charvátová (Národní technická knihovna)
  • Zahraniční dizertace - i kvalitní obsah může být šedý, představení databáze ProQuest Dissertations and Theses - PhDr. Klára Loukotová (Albertina icome Praha)
  • Vědecké sociální sítě jako nový informační zdroj – Ing. Anna Motejlková (Ústav informačních studií a knihovnictví)
  • Statistiky vyhledávání v knihovnách a co z nich vyčíst - Ing. Luboš Chára, Bc. Iveta Levová (Národní technická knihovna)
  • Dotazy / diskuze

 

Seminář je pro účastníky z veřejných knihoven bez vložného.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  35

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů