Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Restaurování knižní vazby pro knihovníky
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Restaurování knižní vazby pro knihovníky

Událost Seminář
Čas 15.05.2020
od 09:00 am do 01:00 pm
Místo Krajská knihovna Karlovy Vary
Jméno
Kontaktní telefon 736514029
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Krajská knihovna Karlovy Vary  - Karlovarský kraj

Přednáška nastíní nejprve historický vývoj knižní vazby, dále se seznámíme s materiály používanými pro vazbu knih, se základními typy jejího poškození a s několika příklady z restaurátorské praxe.

V druhé části se budeme věnovat péči o novodobé knihovní fondy, zaměříme se na základní doporučení pro uložení, čištění a opravy knižních vazeb. Přednáška bude mít také praktické části, ve kterých si vyzkoušíme popis knižní vazby a jejího poškození a základní opravy běžných poškození včetně doporučení vhodných materiálů na opravy.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  06.03.2020

Maximální počet účastníků:  30

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Náhradní termín za 21. 2. 2020

Upravit tuto akci

Akce dokumentů