Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Přednáška o severské literatuře
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Přednáška o severské literatuře

Událost Seminář
Čas 01.11.2017
od 09:30 am do 12:30 pm
Místo Hradec Králové
Jméno Hladíková
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Hradec Králové  - Královéhradecký kraj

Přednáška představí knihovníkům současnou severskou literaturu, zejména překlady do češtiny po roce 2000. Zaměří se na čtenářsky oblíbené tituly, kterých v posledních letech rychle přibývá, a poradí, jak se zorientovat ve vodách severské krimi. Pod zastřešujícím souslovím severská literatura chápeme především pět národních literatur – dánskou, finskou, islandskou, norskou a švédskou. Přednáška přinese také zajímavosti o knižní politice těchto zemí a jejich vztahu k českému knižnímu trhu. Neopomene ani práci překladatelů ze severských jazyků či tipy, kde v případě zájmu hledat další informace.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  100 Kč    pro členy SKIP:  100 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů