Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Právní základ pro knihovníky se zaměřením na elektronické prostředí
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Právní základ pro knihovníky se zaměřením na elektronické prostředí

Událost Základy počítačové gramotnosti
Čas 25.06.2020
od 02:00 pm do 05:30 pm
Místo Městská knihovna v Praze
Jméno
Kontaktní telefon 734860913
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Městská knihovna v Praze  - Praha
(Mariánské nám. 1, Praha 1, 11572)

Činnost knihoven na úrovni procesů a služeb je do značné míry definována požadavky v zákonech. Výchozí vymezení v knihovním zákoně rozvádí zejména autorský zákon, podstatnou úlohu ale hrají také další zákony. Zde bude pozornost zaměřena na zákon o ochraně osobních údajů s ohledem na změny vlivem GDPR, stručně se dotkneme zákonů o periodických a neperiodických publikacích, zákona o svobodném přístupu k informacím a dalších právních předpisů, které budou mít souvislost s diskutovanými problémy, které knihovníci ve své práci řeší

Typ akce: Základy počítačové gramotnosti

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Kurz je realizován s podporou dotace Ministerstva kultury ČR z programu VISK 2 – Mimoškolní vzdělávání knihovníků

Upravit tuto akci

Akce dokumentů