Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Praktický úvod do problematiky vývojového procesu systémů s otevřeným kódem (workshop)
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Praktický úvod do problematiky vývojového procesu systémů s otevřeným kódem (workshop)

Událost Seminář
Čas 16.10.2019
od 09:00 am do 03:00 pm
Místo Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6, 160 80
Jméno
Kontaktní telefon 232 002 603
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6, 160 80  - Praha

Seminář je realizován v rámci projektu "Moderní informační a komunikační technologie v knihovnictví 2019" za finanční podpory programu Ministerstva kultury VISK 2 (Veřejné informační služby knihoven – podprogram 2 Mimoškolní vzdělávání knihovníků).

Lektor: Mgr. Michal Denár

Workshop orientovaný na praktické ukázky využívání systémů a nástrojů při vývoji otevřeného knihovního systému Koha a discovery VuFind.

Vzhledem k obsahu workshopu a nutnosti instalace počítačových aplikací prosím účastníky školení si přinést vlastní notebooky (preferovaný OS je Linux).

Program

  • základní práci s nástrojem Git
  • vývojové a testovací prostředí Kohadevbox (Ansible, Vagrant, VirtualBox)
  • JIRA (Issue managemenr VuFind)
  • Bugzilla (issue management Koha)
  • Pootle (překlad Koha)
  • prostor pro dotazy

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
pokročilí

Požadovaná kvalifikace:  akce je zaměřená na systémové knihovníky, vývojáře, testery a překladatele z řad knihovníků nebo studentů knihovnických oborů.

Maximální počet účastníků:  20

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů