Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Postřehy ze zahraničních knihoven II.
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Postřehy ze zahraničních knihoven II.

Událost Seminář
Čas 18.05.2017
od 09:00 am do 01:00 pm
Místo Moravská zemská knihovna v Brně
Jméno
Kontaktní telefon 541 646 126
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Moravská zemská knihovna v Brně  - Jihomoravský kraj
(Moravská zemská knihovna, konferenční sál v přízemí)

Mgr. Michal Škop, Mgr. Jan Lidmila – Knihovny východního Finska
Skandinávské knihovnictví se v posledních letech stalo zdrojem inspirace pro řadu našich knihoven. V provincii Severní Karélie navštívíme dvě veřejné a dvě univerzitní knihovny.

Mgr. Adéla Dilhofová – Veřejné knihovny v Dánsku a Holandsku
Přednáška Vás provede vybranými veřejnými knihovnami Dánska, v duchu hlavní myšlenky ředitele knihovny DOKK v Aarhus: "Knihovny jsou o lidech, kteří chtějí změnit svůj život“.
V prezentaci o knihovnách v Nizozemí zamíříme do tří veřejných knihoven a do Univerzitní knihovny Technické univerzity v Delft.

Mgr. Michal Škop, Mgr. Jan Lidmila – Polské knihovny
Na vybraných příkladech obecních a městských knihoven (Černý Bor, Osvětim) představíme projevy pozitivních trendů v polských knihovnách. Pozornost bude věnována také Institutu knihy (Instytut Książki), který k tomuto směřování významným způsobem přispívá. Krátce nahlédneme i do Národní knihovny a univerzitních knihoven ve Varšavě a v Krakově.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů