Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Ochrana a bezpečnost na internetu
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Ochrana a bezpečnost na internetu

Událost Seminář
Čas 15.11.2016
od 09:00 am do 03:30 pm
Místo Moravská zemská knihovna v Brně
Jméno
Kontaktní telefon 541 646 126
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Moravská zemská knihovna v Brně  - Jihomoravský kraj
(Moravská zemská knihovna, počítačová učebna, 6. patro)

V semináři bude představena problematika bezpečnosti informačních technologií (včetně mobilních) se zaměřením na bezpečné chování uživatelů a možnosti knihovny pro podporu bezpečnosti uživatelů. Velmi stručně budou představeny právní a technická omezení v rozsahu, aby knihovník byl schopný uživatelům vysvětlit, proč tato opatření knihovna (ne)využívá. Pomocí příkladů z praxe budou představeny v současnosti nejdiskutovanější hrozby internetu zaměřené na uživatele (stalking, kyberšikana, nevyžádané zprávy...) a možná bezpečnostní opatření pro preventivní nebo represivní řešení. Druhá polovina semináře se bude orientovat na představení metodiky vzdělávání v informační bezpečnosti pro žáky základní školy, která bude doplněna zkušenostmi lektorky ze vzdělávání dospělých a seniorů v řešených tématech.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  20

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů