Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Novinky Knihovny.cz a Akviziční portál
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Novinky Knihovny.cz a Akviziční portál

Událost Speciální školení
Čas 02.11.2017
od 09:00 am do 01:00 pm
Místo Moravská zemská knihovna v Brně
Jméno
Kontaktní telefon 541 646 126
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Moravská zemská knihovna v Brně  - Jihomoravský kraj
(Moravská zemská knihovna, počítačová učebna, 6. patro)

Novinky Knihovny.cz
9:00-11:30
Lektor: PhDr. Iva Zadražilová, MZK v Brně
Anotace: Prakticky si vyzkoušíte nové i stávající funkce portálu Knihovny.cz. Pozornost bude věnována zejména jednoduchému a pokročilému vyhledávání, používání filtrů, uživatelskému účtu, adresáři knihoven a nově zejména centrálnímu indexu pro vyhledávání v elektronických zdrojích, který byl spuštěn na podzim 2017. Dozvíte se, jaké možnosti portál přináší uživatelům i knihovnám a knihovníkům a jak ho využívat pro vaši práci. Workshop je vhodný především pro knihovníky ve službách, referenční knihovníky. Účastníci obdrží osvědčení o absolvování.

Akviziční portál
12:00-13:00
Lektor: Ing. Martin Lipert, Team Library, s.r.o.
Anotace:
Představení nového portálu, který má sjednotit všechny vydávané knihy do jednoho katalogu
a umožnit porovnání cen jednotlivých dodavatelů. Aplikace dále obsahuje velmi užitečné funkce jako kontrolu již zakoupených knih. Portál vznikl ve spolupráci s městkou knihovnou Antonína Marka v Turnově za podpory VISK 3. Aplikace je kompatibilní se všemi knihovními systémy a bude k dispozici zdarma.

Po skončení akce se případní zájemci mohou seznámit s novými pravidly VISK 3 a s demo verzí systému Koha.

Typ akce: Speciální školení

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  30

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů