Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Nejnovější německy psaná literatura
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Nejnovější německy psaná literatura

Událost jiný typ (uveďte v Poznámce)
Čas 02.06.2021
od 09:00 am do 11:30 am
Místo online
Jméno
Kontaktní telefon 721 632 373
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
online  - Středočeský kraj
(platforma Zoom)

Přednášející: Jitka Nešporová, vystudovala bohemistiku a překladatelství/tlumočnictví na FF UK, v roce 2014 obhájila disertační práci o překladatelském díle Ludvíka Kundery. Pracuje jako překladatelka z němčiny (knižně: C. D. Florescu, G. Geltinger, V. Kaiser, N. Kiesling, A. Overath, L. Tuor), literární redaktorka (iLiteratura, Archa, Labyrint, Mladá fronta, Plus, Prstek) a moderátorka autorských čtení a literárních festivalů (Svět knihy, Literatura v parku).
Zdroj: http://www.iliteratura.cz/Redaktor/42/jitka-nesporova

Program: Věnovat se budeme současné německy psané literatuře za posledních 5-7 let (zejména překladům do češtiny) dle osobního výběru přednášející.

  • Významní autoři a nobelisti,
  • Hlavní témata v současné německé literatuře,
  • Novinky a co se chystá,
  • Kde hledat informace o německé literatuře…

Závěr nejpozději v 11:30 hodin.

Typ akce: jiný typ (uveďte v Poznámce)

Pro koho je akce určena:
akvizici , služby , všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Přednáška se bude konat v rámci výkonu regionálních funkcí a s podporou Sdružení knihoven ČR, jehož je SVK v Kladně členem.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů