Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Microsoft Teams: začátečníci a pokročilí
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Microsoft Teams: začátečníci a pokročilí

Událost Základy počítačové gramotnosti
Čas 30.03.2021
od 09:00 am do 01:15 pm
Místo Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové
Jméno
Kontaktní telefon 494946224
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové  - Královéhradecký kraj
(SVKHK Online MS TEAMS)

 

Lektorka ve dvou dnech představí nástroj MS Teams usnadňující komunikaci, spolupráci a výměnu informací. První den bude věnován stažení aplikace, jejímu spuštění, základnímu nastavení a ovládání prostředí i externích zařízení, chatu a komunikaci s ostatními uživateli, prvkům k ovládání či sdílení obrazovky (včetně jeho typů a možností). Druhý den budou zmíněny různé možnosti sdílení dokumentů a kalendářů, záležitosti spojené s plánováním událostí, aktivizační prvky v rámci prostředí, tipy pro efektivní vedení schůzek i konferencí. Zahrnuta bude i tvorba a správa týmů samotných. Dle preferencí účastníků a času bude nastíněna i práce s dalšími nástroji portálu Office 365 (Outlook, sdílení souborů, spolupráce v reálném čase, kalendář, a podobně).

Z hlediska školení a nutnosti vlastnictví licence do portálu Office 365 je možné účastnit se i bez ní. Pro potřeby participace na online schůzce či konferenci licence nutná není. Pro potřeby druhé části školení je možné být účasten v pasivnější roli, tedy zjistit, co všechno MS Teams a portál 365 nabízí a jak funguje. Účastník tedy uvidí sdílenou obrazovku a prezentaci. V případě absence licence nicméně bude mít účastník školení omezené možnosti aktivní participace (nebudou dostupné všechny nástroje a funkce).

Kurz se bude konat s finanční podporou Ministerstva kultury ČR- VISK 2

Typ akce: Základy počítačové gramotnosti

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

6.4.2021

Maximální počet účastníků:  15

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Kurz proběhá online na platformě MS TEAMS.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů