Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Microsoft Excel II
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Microsoft Excel II

Událost Základy počítačové gramotnosti
Čas 24.10.2019
od 09:00 am do 04:00 pm
Místo Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
Jméno
Kontaktní telefon 596118812
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě  - Moravskoslezský kraj
(Prokešovo náměstí 2, Centrum vzdělávání a reigonálních služeb)

Lektor: Bc. Filip Hrazdil

 

Obsah kurzu:

2. úroveň: Pracovní prostředí aplikace MS Excel a jeho úprava, práce s komentáři, nastavení komentářů v MS Excel, využití relativní a absolutní adresace při kopírování vzorců, volba Vložit jinak…. (transpozice, uložit výsledky výpočtů jako hodnoty, …), vzorce a funkce – efektivní tvorba výpočtů pomocí Oblasti dat, zanořování funkcí do vzorců a funkcí do funkcí, funkce logické, datumové   textové + další praktické, tvorba seznamů, pravidla, výběr z rozevíracího seznamu, řady (posloupnosti), tvorba vlastních automatických řad (seznamů), seřazování dat podle jednoho/ více sloupců/ podle vlastních klíčů. Řazení podle hodnot/ barev buňky/ barev písma/ ikon v buňkách, objekt Tabulka („chytrá tabulka“) a jeho možnosti (souhrnné výpočty, adresace, styly…), automatický filtr a jeho možnosti a omezení, tvorba minigrafu a jeho úpravy, tvorba základních grafů (2D/3D, úpravy grafu, vedlejší osa…), tisk, parametry tisku.

 

Program bude školen ve verzi MS Office 2016.

Typ akce: Základy počítačové gramotnosti

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
mírně pokročilí

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Akce pokračuje 6. listopadu 2019

Maximální počet účastníků:  15

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů