Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Mezikulturní kompetence pro knihovníky
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Mezikulturní kompetence pro knihovníky

Událost Speciální školení
Čas Středa 19.10.2016 00:00 do
Čtvrtek 20.10.2016 00:00
Místo Kozojedy
Jméno
Kontaktní telefon 221 663 339
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Kozojedy  - Středočeský kraj
(Doprava minibusem z Hlavního nádraží v Praze bude zajištěna organizátorem.)

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR společně s Ministerstvem vnitra ČR si Vás dovolují pozvat na dvoudenní kurz mezikulturních kompetencí určený pro zaměstnance knihoven v ČR. Jedná se o pilotní projekt v rámci spolupráce knihoven na naplňování „Koncepce integrace cizinců – Ve vzájemném respektu“. Kurz bude financován Ministerstvem vnitra a realizován spolupracující organizací Slovo 21.

Obsah kurzu vychází z úspěšných metodik školení pro pracovníky ve státní správě, bude ale přizpůsoben pro prostředí veřejných knihoven. Určen je tedy přednostně knihovníkům ve službách a dalším, kteří přichází do každodenního styku s uživateli. Mezi stěžejní témata patří: komunikace, interkulturní rozdíly, řešení konfliktů nebo možnost navázání spolupráce s migranty. Program školení není zaměřen na teoretické přednášky a strohé informace o cizincích žijících v ČR, ale naopak se soustředí na interaktivní psychosociální aktivity. Díky účasti zástupců cizinců bude možné realizovat také prožitkové části programu, které uvedou účastníka do pozice, ve které se v běžné praxi ocitá cizinec.

Obdobný kurz proběhne v blízkosti Brna 28. - 29. listopadu 2016.

Typ akce: Speciální školení

Pro koho je akce určena:
služby

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny , knihovny v okresních městech , knihovny s regionální funkcí , krajské knihovny

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  07.10.2016

Maximální počet účastníků:  12

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Ubytování, strava a doprava minibusem z Hlavního nádraží budou zajištěny pořadatelem.

Upravit tuto akci

Akce dokumentů