Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Kulturní fórum Ústeckého kraje
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Kulturní fórum Ústeckého kraje

Událost Konference
Čas 20.06.2019
od 10:00 am do 05:00 pm
Místo Muzeum města Ústí nad Labem
Jméno
Kontaktní telefon 475 209 126, l. 133
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Role kulturních institucí ve vzdělávání

Místo konání:
Muzeum města Ústí nad Labem  - Ústecký kraj

Akci předchází 19. 6. od 18 hodin slavnostní otevření Poradenského a edukačního centra Severočeské vědecké knihovny a koncert Ivo Jahelky (W. Churchilla 3, přednáškový sál SVKUL, 3. patro).

 

Moto: "Máme ESO v rukávu" (edukace – spolupráce – otevřenost)


První Kulturní fórum Ústeckého kraje na téma „Role kulturních institucí ve vzdělávání“ je určena pro pracovníky kulturních a vzdělávacích institucí a zástupce jejich zřizovatelů, starosty měst a obcí, odbornou veřejnost, akademické pracovníky a studenty.

Odborné příspěvky účastníkům poskytnou prostor pro diskuzi, která by měla podpořit nezbytnost spolupráce mezi resorty kultury a školství při propojování formálního a neformálního celoživotního vzdělávání v kulturních institucích – knihovnách, muzeích, galeriích a dalších neziskových organizacích.

Témata příspěvků se pokusí najít odpovědi na otázky:

Jak mohou kulturní instituce podpořit celoživotní vzdělávání, které by se mělo vyrovnat se změnami v oblasti kreativního průmyslu 4.0? Které klíčové kompetence je třeba rozvíjet k přežití v době informační revoluce? Je nutná spolupráce kulturních a vzdělávacích institucí v době digitalizace? Jak přežít v digitální džungli?

 

Záštitu nad akcí převzal místopředseda Senátu ČR a předseda komise pro výchovu a vzdělání Jiří Růžička, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo kultury.

 

 

Typ akce: Konference

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  17.06.2019

Maximální počet účastníků:  120

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Poznámky:
Akce se koná k 100. výročí vydání knihovního zákona za finanční podpory Ústeckého kraje.

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů