Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Konference DIGI 2019 - Digitální technologie a kulturní dědictví
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Konference DIGI 2019 - Digitální technologie a kulturní dědictví

Událost Konference
Čas Středa 20.11.2019 09:00 do
Čtvrtek 21.11.2019 17:00
Místo Praha, Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské nám. 833/31
Jméno
Kontaktní telefon 739385928
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Aktuální trendy v oblasti dokumentace, propagace a prezentace kulturního dědictví s využitím digitálních technologií a metod

Místo konání:
Praha, Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské nám. 833/31  - Praha

 

Konference DIGI 2019 - Digitální technologie a kulturní dědictví

 

Předmětem konference je prezentovat široké odborné a kulturní veřejnosti aktuální trendy v oblasti dokumentace, propagace a prezentace kulturního dědictví s využitím digitálních technologií a metod, které se používají v památkové péči u nás i v Evropě.

Celosvětovou tendencí v oblasti kulturního dědictví ve správě kulturních, paměťových a veřejných institucí je digitalizace maximálního množství materiálů a tím docílení rychlejšího, spolehlivějšího a bezpečnějšího zpřístupnění potřebných dat odborné i široké veřejnosti prostřednictvím internetu.

Digitalizace umožňuje nejen on-line zpřístupnění listin, fotografií, negativů, zvukových i filmových záznamů, plánů, grafik, obrazů, textilií, skenů památkových objektů, 3D modely památek atd., ale i propagaci kulturního dědictví v muzejních expozicích a prezentaci prostřednictvím webových portálů a mobilních aplikací pro širokou odbornou veřejnost i státní správu. Zároveň tím vším umožňuje záchranu a uchování informací pro další generace.

Konferenci organizuje Omnium z.s.

 

Program konference - https://www.digiheritage.cz/cz/program/

 


Typ akce: Konference

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven , archivy , muzea a galerie

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  950 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů