Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Knižní příběhy a výtvarné tvoření
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Knižní příběhy a výtvarné tvoření

Událost Seminář
Čas 19.06.2019
od 09:30 am do 04:30 pm
Místo Brno
Jméno
Kontaktní telefon 542532146
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Brno  - Jihomoravský kraj

 

 

Seminář Knižní příběhy a výtvarné tvoření se bude zabývat různými technikami a metodami, jimiž lze výtvarně ztvárnit knižní příběhy během besed, lekcí a akcí a kreativně s nimi pracovat. Nedílnou součástí jsou plánované workshopy a praktické ukázky.

Seminář je pořádaný Centrem dětského čtenářství při Knihovně Jiřího Mahena v Brně a SKIP Velká Morava za finanční podpory Ministerstva kultury ČR z grantového programu Knihovna 21. století.

 

 

Podrobný program semináře:

9.30 – 10.00 h          Registrace


10.00 – 13.00 h        Pohádky jako zdroj moudrosti a tvůrčí inspirace – Mgr. Hana Sakmarová (arteterapeut ve společností MENS SANA)

Pohádky jsou fantazijní příběhy, které nás provází od dětství. V tomto semináři na ně nahlédneme z nového úhlu pohledu, a to skrze arteterapii, která využívá uměleckého vyjádření k relaxačním a terapeutickým účelům. Ukážeme si pohádku jako bezpečný prostor pro zrcadlení našich osobních příběhů, prostor pro poznání sebe samých a zdroj tvůrčí inspirace pro práci s dospělými i dětmi.

Během bloku budou po domluvě s lektorem 1 až 2 kratší přestávky.


13.00 – 13.30 h        Pauza na oběd


13.30 – 16.00 h Workshopový blok Knižní příběhy a výtvarné tvoření

V následujícím dvou a půl hodinovém bloku se všichni účastníci rozdělí do pěti menších skupin a po půl hodinách budou střídat jednotlivá stanoviště a zkoušet různé výtvarné techniky, které mohou používat na programech pro malé i velké děti a dospívající a jež jsou vždy navázány na práci s knihou či literárním textem. Z workshopu si všichni odnesou své výrobky, nápady na 5 různých programů a vlastní ozkoušené dovednosti, které mohou dále prohlubovat.

Během bloku budou probíhat přestávky individuálně dle potřeby účastníků.


1) Jednorožčí invaze – Helena Chábová, DiS. (KJM v Brně)

Staň se jednorožcem a následuj své sny! Není to těžké, stačí jednoduché kouzlo a můžeš být kýmkoliv!


2) Vzhůru do Bradavic! – Matty Čechovských (KJM v Brně)

Přenes se do kouzelného světa Harryho Pottera a přijď si vyrobit některou z rekvizit, které znáš z knih a filmů.


3) Jak bydlí děti z celého světa – Mgr. Pavlína Lišovská (KJM v Brně)

Blíží se léto a mnozí z nás procestují velkou část světa. Pojďme se tedy podívat, jak žijí a bydlí děti v jiných částech naší zeměkoule a jaká kultura a zvyky se zde  rámci bydlení dodržují.


4) Vynálezárium – Mgr. Kristýna Havlová (KJM v Brně)

Člověk už vynalezl leccos. Kolo, žárovku, vesmírnou raketu nebo třeba básně. Kniha Vynálezárium představuje formou tradičních i netradičních básnických tvarů světové vynálezy všeho druhu. A protože s vynálezy není nuda a s básněmi teprve ne, nechali jsme se touto knihou inspirovat k malému poetickému workshopu. Vynálezcem nebo básníkem může být totiž každý!


5) Tetování krví – Mgr. Markéta Karpecká (KJM v Brně)

Workshop se zaměřuje na možnosti využití frotáže jako výtvarného média a její aplikaci v rámci knihovnických lekcí jakožto nenáročné, ale často nedoceněné techniky. Výchozím námětem nám bude kniha D. M. Cornishe – Tetování krví.

 

16.00 – 16.15 hod.  Diskuze a závěr seminárního dne

 

Přihlášení je možné vyplněním formuláře na této adrese: https://goo.gl/forms/dkArNq5C9dO5Q1UJ3

 

Těšíme se na Vaši účast.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
služby , dětská odd.

Pro jaký typ knihoven:
městské a místní knihovny , knihovny v okresních městech

Požadovaná úroven:
začátečníci , mírně pokročilí

Požadovaná kvalifikace:  Není požadovaná žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  14.06.2019

Maximální počet účastníků:  40

Učastnický poplatek:  300 Kč    pro členy SKIP:  250 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů