Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Seminář "Knihovna a její kořeny"
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Seminář "Knihovna a její kořeny"

Událost Seminář
Čas Úterý 19.05.2015 12:30 do
Středa 20.05.2015 13:00
Místo Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Jméno
Kontaktní telefon 734 417 893
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Masarykova veřejná knihovna Vsetín  - Zlínský kraj

Jednou z důležitých součástí činnosti knihoven je práce s regionální literaturou a podpora regionálních témat v lokalitě, a to zejména v souvislosti s tím, jak rychle se vytrácí nedávná historie, protože se o ní málo mluví, málo se předávají rodinné vzpomínky na historické události, příběhy, prožité situace.

Každý region má množství významných osobností, vzdělanců, ale i mnoho dalších „obyčejných“ lidí, kteří se podíleli či podílejí na rozvoji kultury a paměti v daném regionu a nebo jsou nositeli příběhů, které by měly být zachovány i pro budoucí generace.

Práce s regionaliky, využití regionálních zdrojů i databází otevírá široké pole možností pro knihovny.

Jedním z úkolů knihovny je zvyšovat regionální povědomí a přinášet informace do škol, ale i široké veřejnosti. Pro tuto činnost je velmi důležité vzájemné sdílení a přenos dobré praxe.

 

Odborný seminář Knihovna a její kořeny v obci bude určen knihovníkům veřejných knihoven (především pracujících s regionálním fondem a zdroji). Zaměří se na práci s regionální literaturou, osobnostmi a představí příspěvky poukazující na důležitost uvědomování si vlastních kořenů a sounáležitosti k určitému místu. Bude představena dobrá praxe z knihoven, program bude doplněn ukázkami regionální gastronomie a folklóru.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  50

Učastnický poplatek:  100 Kč    pro členy SKIP:  100 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů