Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce PŘELOŽENO NA 2021 - Kamarádka knihovna - Jak se jí stát a nezbláznit se z toho... Dětský knihovník a dětský uživatel v průmyslu 4.0
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

PŘELOŽENO NA 2021 - Kamarádka knihovna - Jak se jí stát a nezbláznit se z toho... Dětský knihovník a dětský uživatel v průmyslu 4.0

Událost Seminář
Čas Čtvrtek 05.11.2020 13:00 do
Pátek 06.11.2020 12:30
Místo Masarykova veřejná knihovna Vsetín
Jméno
Kontaktní telefon +420 734 417 893
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Masarykova veřejná knihovna Vsetín  - Zlínský kraj

aneb - Kamarádka knihovna - Jak se jí stát a nezbláznit se z toho... Cílem semináře je seznámit (nejen) dětské knihovníky s různými technologickými novinkami a aktuální pohled vědy na působení technologií při vývoji dítěte, dále otevřít nové možnosti a objevit potenciál pro nové služby jak v informační, tak v komunitní sféře, které je možné nabídnou společnosti a uživatelům. Zároveň však také motivovat knihovníky k zdravému a uvědomělému způsobu života bez chronického stresu, který se následně projeví i při jejich práci.

Práce dětských knihovníků je čím dál náročnější. Vyžaduje vysoké nároky na osobu knihovníka – vedle knihovnického vzdělání by také nemělo chybět pedagogické, informační, technologické (se znalostí nových trendů, s přihlédnutím na průnik průmyslu 4.0). Měl by to být člověk schopný tvořit programy jak pro školy, tak v rámci neformálního volnočasového vzdělávání a vyžití. Měl by mít dobré komunikační znalosti, být tak trochu psychologem, vychovatelem, zvládat mnoho kreativních a tvůrčích činností včetně rukodělných. Součástí tohoto procesu je nutné celoživotní profesní vzdělávání, ale také schopnost být odolný vůči stresu, umět odpočívat, relaxovat a udržovat se v dobré fyzické i psychické kondici. Vsetínská knihovna se v roce 2019 stala „Kamarádkou knihovnou“. Cílem semináře je seznámit (nejen) dětské knihovníky s různými technologickými novinkami a aktuální pohled vědy na působení technologií při vývoji dítěte, dále otevřít nové možnosti a objevit potenciál pro nové služby jak v informační, tak v komunitní sféře, které je možné nabídnout společnosti a uživatelům. Zároveň však také motivovat knihovníky k zdravému a uvědomělému způsobu života bez škodlivého stresu, který se následně projeví i při jejich práci.

Věříme, že k tomu napomůže náš seminář ...

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  23.10.2020

Maximální počet účastníků:  35

Učastnický poplatek:  400 Kč    pro členy SKIP:  400 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů