Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Jaroměřice nad Rokytnou – centrum italské opery na Moravě v první polovině 18. století.
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Jaroměřice nad Rokytnou – centrum italské opery na Moravě v první polovině 18. století.

Událost Seminář
Čas Středa 24.04.2019 09:00 do
Čtvrtek 25.04.2019 15:00
Místo Brno
Jméno
Kontaktní telefon 542532170
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Brno  - Jihomoravský kraj

Pedagogové a doktorandi Ústavu hudební vědy FF MU, prof. Jana Perutková, Ph.D., Mgr. Vladimír Maňas, Ph.D., Mgr. Michaela Ratolístková aj., představí knihovníkům a odborné veřejnosti výsledky svého dlouhodobého bádání zaměřeného na výzkum dějin hudebního provozu zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. V období mezi lety 1720–1750 byly Jaroměřice jedním z nejdůležitějších hudebních center Moravy. Majitel jaroměřického panství, hrabě Jan Adam z Questenbergu (1678–1752), nechával v zámeckém divadle provozovat dobové italské opery, a to vlastním hudebním a pěveckým ansámblem složeným výhradně z tamních poddaných. V čele jaroměřické kapely stál František Antonín Míča, který roku 1730 jako vůbec první skladatel zhudebnil v opeře O původu Jaroměřic libreto na český text. Jmenovaní brněnští muzikologové pojednají o dalších pozoruhodných operních dílech provedených v Jaroměřicích v daném období, o čilých stycích hraběte Questenberga s císařskými dvorními skladateli ve Vídni i s hudebníky v dalších evropských metropolích či o provozu zámeckého divadla. Tyto nové poznatky interdisciplinárního rázu poslouží nejen k dalšímu vzdělání samotných hudebních knihovníků, ale též jako inspirace k obohacení jimi spravovaných fondů. Účastníci semináře též navštíví zámek v Jaroměřicích, kde je kromě prohlídky plánována hudební produkce. Součástí semináře bude rovněž zasedání výboru ČNS IAML.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
hudební odd.

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
mírně pokročilí

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  31.03.2019

Maximální počet účastníků:  40

Učastnický poplatek:  200 Kč    pro členy SKIP:  200 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů