Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Jak vzniká literární překlad aneb dobrodružná cesta labyrintem
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Jak vzniká literární překlad aneb dobrodružná cesta labyrintem

Událost Seminář
Čas 28.02.2020
od 10:00 am do 12:30 pm
Místo Ostrava
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Ostrava  - Moravskoslezský kraj
(Ostravské muzeum)

Zveme Vás na tradiční seminář u příležitosti Knižního festivalu – www.kniznifestival.cz

Seminář je rozložen do tří tematických bloků. V úvodní části si představíme proces vzniku literárního překladu. Přiblížíme si důležité fáze, kterými překlad prochází na cestě leckdy připomínající spletitý labyrint, kde na překladatele číhá řada úskalí a často velmi nečekaných nástrah. Na ty nejzáludnější se zaměříme v dalším bloku, kdy pozornost bude věnována konkrétním typům překážek, se kterými se překladatelé potýkají nejčastěji.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů