Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce Jak rozšířit řady čtenářů o uživatele s odlišným jazykem nebo kulturou?
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

Jak rozšířit řady čtenářů o uživatele s odlišným jazykem nebo kulturou?

Událost Seminář
Čas 31.10.2018
od 09:00 am do 02:00 pm
Místo Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem
Jméno
Kontaktní telefon 475 209 126, l. 154
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem  - Ústecký kraj

V úvodu semináře bude zodpovězena otázka „proč by se měly knihovny věnovat interkulturnímu a komunitnímu knihovnictví?“. V následující části budou uvedeny příklady aktivit pro potenciální čtenáře s odlišným jazykem nebo kulturou, závěr bude věnován metodologické podpoře vlastních návrhů aktivit účastníků kurzu.

Lektorka Bc. Markéta Mížová pracovala v Knihovně města Ostravy, specializovala se zejména na práci s dětmi a mládeží v knihovně, především pak s dětmi ze sociálně vyloučených lokalit. Momentálně uplatňuje své znalosti z praxe v Agentuře pro sociální začleňování, kde se věnuje inkluzivnímu vzdělávání.  Stále je velkou fanynkou knihovnictví, propaguje knihovny a jejich činnost a nabádá ke spolupráci s nimi další aktéry ve vzdělávání.  S účastníky kurzu se velmi ráda podělí o své znalosti a praktické zkušenosti z oblasti interkulturních dovedností, především pak v komunikaci s uživateli knihoven či přiblížení specifik uživatelů s kulturními a jazykovými odlišnostmi.

Typ akce: Seminář

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Termín pro registraci:  29.10.2018

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Více informací o této události...

Upravit tuto akci

Akce dokumentů