Nacházíte se zde: Úvod Akce a projekty Knihovnické konference, semináře, vzdělávací akce JAK NA VIDEO A ZVUKOVOU NAHRÁVKU
Navod

Pro pridani nove akce pouzijte odkaz Pridat novou akci (nad seznamem akci vpravo). Otevre se jednoduchy formular, kde vyplnite vas e-mail, nazev akce a overovaci kod. Pote na uvedeny e-mail obdrzite mail s linkem, ktery vas privede do editacniho formulare, kde vyplnite dalsi udaje o akci.

Pro upravu zaznamu akce otevrte prislusny zaznam kliknutim na nazev, kliknete na text Upravit tuto akci, a na mail, ktery jste uvedli, vam opet prijde link, po jehoz otevreni muzete zaznam editovat.
Prehled je v testovacim provozu: v pripade potizi s vyplnovanim formulare, ci s pripominkami se muzete obratit na mail plone.support@seznam.cz.

 

JAK NA VIDEO A ZVUKOVOU NAHRÁVKU

Událost Základy počítačové gramotnosti
Čas 07.11.2018
od 09:00 am do 02:00 pm
Místo Krajská knihovna Karlovy Vary
Jméno
Kontaktní telefon 602563021
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Místo konání:
Krajská knihovna Karlovy Vary  - Karlovarský kraj

 

 

 

  • Úprava zvuku pomocí programu Audacity

Audacity je volně přístupný program pro nahrání zvuku, jeho úpravu a střih. Účastníci školení si postupně vyzkouší nahrání zvuku, odstranění nepotřebných částí zvukového záznamu, seznámí se s možností odstranění šumu, změní hlasitost vybraných částí a nastaví postupný náběh a ukončení zvuku. Vyzkouší si také přesun části nahrávky na jiné místo stejného zvukového záznamu nebo do jiného souboru a jednoduché míchání zvuku.

  • Úprava videa pomocí programu Movie Maker

Movie Maker je jednoduchý volně dostupný nástroj pro zpracování mediálních souborů. Účastníci školení si vyzkouší spojení fotografií a/nebo videí do jednoho záznamu. K vytvořenému videu přidají titulky, vyzkouší si různé přechody a vizuální efekty. K videu přidají vlastní mluvený komentář a vyzkouší si přidání i jiných zvukových souborů. Z videa odstraní nepotřebné části.

Typ akce: Základy počítačové gramotnosti

Pro koho je akce určena:
všechny

Pro jaký typ knihoven:
všechny typy knihoven

Požadovaná úroven:
začátečníci

Není požadována žádná minimální kvalifikace.

Maximální počet účastníků:  15

Učastnický poplatek:  0 Kč    pro členy SKIP:  0 Kč

Upravit tuto akci

Akce dokumentů